• MODA YAPI

logo

08 Şubat 2023

Isparta’dan toplam 66 tır yardım ve 120 iş makinası gönderildi

Isparta Valiliği, K.Maraş depremi ile ilgili ilimizden yapılan yardım çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme yaptı.

Valilikten konuyla ilgili şu bilgi verildi:

“6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş/Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerden etkilenen illerimizdeki arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak üzere Valiliğimiz koordinasyonunda;

  • Kamu kurumları, il özel idaresi, belediyeler ve özel firma/şahıslara ait 120 iş makinası personeli ile birlikte sevk edilmiştir.
  • Afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere, 66 tır/kamyon (gıda, giyim, ev eşyası, temel ihtiyaç malzemesi, ekmek, su, yakacak malzemesi) deprem bölgesine gönderilmiş,
  • Ayrıca bölgede acil yardım çalışmalarında kullanılmak üzere 27 araç personeli ile birlikte sevk edilmiştir.

Vatandaşlarımız/kuruluşlarımız tarafından yapılacak yardımların acil ihtiyaçları giderecek malzemelerden oluşması önem arz etmektedir. Bu nedenle yapılacak bağışlarda; su, meyve suyu, ekmek, hazır gıda, hijyen ve temizlik malzemelerine öncelik verilmesi uygun olacaktır.

Yardımlarda bulunan ve yardımlarını devam ettiren tüm Ispartalı hemşerilerimize teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

AFETZEDE KONAKLAMA İÇİN BELGE GEREKLİ

Isparta Valiliği, ayrıca depremzedelere konaklama imkanı sunmak isteyen kurum, kuruluş ve vatandaşları uyararak Afetzede Konaklama Tesis Belgesi alımı  gerektiğini duyurdu. Valiliğin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerde konutları yıkılan ya da hasar gören vatandaşlarımızın konaklama ihtiyacının karşılanması büyük önem arz etmektedir.

Ispartalı hemşerilerimiz ve kuruluşlarımızdan afetzede kardeşlerimizi otel/tesis ve boş konutlarında misafir etmek isteyen kurum, kuruluş ve vatandaşlarımızın öncelikle Isparta Valiliği İl AFAD Müdürlüğü’ne kayıt yaptırarak “Afetzede Konaklama Tesisi Belgesi” almaları gerekmektedir.

İlimizde konaklama belgesi verilen tesis, otel ya da konutlarda kalmak isteyen afetzede vatandaşlarımıza İl AFAD Müdürlüğü’nden “Afetzede Konaklama İzin Belgesi” verilecek, afetzede vatandaşlarımızı kabul edecek tesis/otel ya da konut sahibi kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız bu belgelerle misafir kabulü yapacaktır.

Belge sahibi olmayan şahısların (Afetzede Konaklama İzin Belgesi) tesis/otel ya da konutlara kabul edilmemesi, müracaat sahiplerinin İl AFAD Müdürlüğü’ne yönlendirilmesi gerekmektedir.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.