logo

21 Mart 2024

ISPARTA’DA ADALET YAZILI TİŞÖRTE YASAK VE GÖZALTI ‘DÜNYADA TEK VE İLK’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuştuğu AKP’nin Isparta mitingine üzerinde ‘Adalet’ yazan tişörtle girmek isteyen vatandaş önce miting alanına alınmadı ardından da gözaltına alındı. CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı duruma tepki gösterdi. Halıcı “Bu yaşananlar diktatörlüklerde dahi olmaz! Ancak ve ancak George Orwell kitaplarında ya da Türkiye’de olur” dedi.

Emeklilikte Adalet Derneği’nin Isparta temsilcisi Y.B. mitinge giderek kademeli emeklilik hakkında taleplerini duyurmak istedi. Üzerine “Emeklilikte Adalet yoksa oy da yok reis” tişörtle alana giden Y.B. gözaltına alındı ve hakkında Cumhurbaşkanına Hakaret iddiasıyla dava açıldı.

Yalım Halıcı, AKP iktidarının adalet kelimesine dahi tahammül edemediğini ifade ederek “Dünyanın neresinde bir siyasi toplantıda adalet kelimesi yasaklanmıştır? Maalesef Türkiye’de! Hem de isminde ‘Adalet’ olan Adalet ve Kalkınma Partisi mitinginde. Türkiye’de önce adaleti yok ettiler, şimdi ise ‘adalet’ kelimesine dahi tahammül edemiyorlar” ifadelerini kullandı.

 

HAK ARAMAK BİLE CUMHURBAŞKANINA HAKARETE DÖNÜŞTÜ

Halıcı ayrıca şunları söyledi:

“Türkiye’de hakkını istemek dahi Erdoğan’a hakaret haline geldi. Anayasa’ya bağlılık yemini edenlerin, Anayasal hakkını kullanan vatandaşları gözaltına aldırması hem acziyet hem de ülkeyi düşürdükleri durumun bir yansımasıdır. Halkı yoksul bıraktıkları yetmedi, şimdi de adaletsiz bıraktılar. AKP, iktidarda kaldığı müddetçe adalet istemek de suç olarak kalmaya devam edecek.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.