• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Ocak 2018

Isparta Hay-Koop Başkanı Kurucu: Bakan FAKIBABA’ya Sorunlarımızı İlettik

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı, Antalya’nın Kundu Oteller Bölgesi’nde bulunan bir otelde 9 – 11 Ocak 2018 tarihleri arasında yapıldı.

Çalıştaya ilimizi ve ilçemizi temsilen Isparta Hay-Koop Bölge Birliği Başkanı Abdül Kadir Kurucu da katıldı. Çalıştayla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Kurucu, çalıştayda ilimiz ve ilçemizdeki sorunlar başta olmak üzere hayvancılık sektörünün yaşadığı sorunları dile getirme imkanı bulduklarını ifade etti.

9 – 11 Ocak günleri Antalya’da gerçekleşen Çalıştaya, hayvancılık, yem sektörleri ile üretici birlikleri temsilcileri ve akademisyenlerin yer aldığı yaklaşık 300 kişi katıldı. Çalıştayın son gününde yapılan kapanış oturumuna Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da katıldı.

Bakan Fakıbaba, burada yaptığı konuşmada, hayvancılıkta ana iskeletin orta ve küçük işletmeler üzerine kurulması, büyük işletmelerin de mutlaka ve mutlaka desteklenmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin hayvan varlığı konusunda farklı rakamların çıktığını ifade eden Fakıbaba, bu konuda bu yıl bir çalışma yapılacağını, Türkiye’nin hayvancılık varlığının tam olarak ortaya çıkarılacağını ve kayıt altına alınacağını dile getirdi.

Bu arada Bakan Fakıbaba konuşmasını tamamladıktan sonra kendisiyle konuşma fırsatı yakaladıklarını belirten Isparta Hayvancılık Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Abdül Kadir Kurucu “Antalya’da yapılan Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı’na katılarak bizlere verdiği önemi gösteren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız sayın Ahmet Eşref Fakıbaba ile birebir görüşme fırsatı bulduk. Kendisine gerek ülkemiz genelinde gerekse ilimiz genelinde hayvancılık sektörünün içinde bulunduğu sıkıntıları anlattık, çözüm önerilerimizi ilettik. Ayrıca ülkemizde tarım ve hayvancılığın kooperatifler üzerinden yürütülmesi gerektiğini ifade ettik. Bizi ilgiyle dinledi ve ilettiğimiz konularla ilgileneceğini ifade etti. Biz de, bizi muhatap olarak görüp dinlediği için kendilerine teşekkür ettik” dedi.

haykoop34

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.