• MODA YAPI

logo

10 Ekim 2022

Isparta Emniyeti, suçlularla mücadelede göz açtırmıyor

Isparta Emniyet Müdürlüğü, suç ve suçlularla mücadelesine aralıksız devam ederken, müdürlük tarafından geçtiğimiz ay ve günlerde yapılan operasyonlarla ilgili basın açıklamaları yapıldı.

Isparta Emniyet Müdürlüğü, Eylül ayı içinde uyuşturucuyla mücadele konusunda yapılan çalışmalarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“01.09.2022-01.10.2022 tarihleri arasında; uyuşturucu veya uyarıcı maddenin kullanılması ve ticaretinin önlenmesine yönelik olarak Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan 84 operasyonda 142 şüpheli şahıs yakalanmış, şüpheliler hakkında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” ve “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak” suçlarından işlem yapılmıştır.

Yapılan operasyonda yakalanan şüpheli şahıslarından:

961,12 gram Uyarıcı nitelikli madde,

349,31 gram Halisinojen nitelikli madde,

70 adet Sentetik Ecza nitelikli hap,

58, 45 gram Uyuşturucu nitelikli madde,

Çok sayıda uyuşturucu maddenin kullanılmasında faydalanılan APARAT ele geçirilmiştir.

Ayrıca Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM Büro Amirliği görevlilerimizce, Narkorehber ve En İyi Narkotik Polisi Anne Projeleri kapsamında 5844 kişiye madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında eğitim verilmiştir.

Isparta İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri olarak uyuşturucu veya uyarıcı maddenin kullanılması ve ticaretinin önlenmesine yönelik olarak operasyonlarımız kararlılıkla devam etmektedir.

Değerli hemşehrilerimizin 112 Acil Çağrı Merkezi hattına ve 505 318 32 44 numaralı Whats App ve BİP iletişim kanalımıza gösterdikleri ilgiye teşekkür ediyoruz. Sizlerden gelen her türlü talep ve bilginin bizler için değerli olduğunun ve titizlikle takip edileceğinin bilinmesi hususunu bilgilerinize sunuyoruz.”

 

Yunus Timleri, Narkotik Suçlarla Mücadelede Daha Etkin Hale Geldi

Isparta Emniyet Müdürlüğü, Yunus Timleri’nce yürütülen narkotik suçlarla mücadele çalışmalarıyla ilgili olarak da şu basın açıklamasını yaptı:

“Yunus Timlerimizce, Asayişe müessir olayların önlenmesi ve gerçekleşen olaylara daha hızlı müdahale edilmesinin yanı sıra narkotik suçlarla mücadele kapsamında 26.09.2022-02.10.2022 tarihleri arasında yapılan 20 şok uygulamada 550 şahıs sorgulanmış ayrıca;

Çeşitli miktarlarda uyuşturucu ve uyarıcı maddeler ele geçirilerek 6 şahıs hakkında “Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan adli işlem başlatılmıştır.

Değerli hemşehrilerimizin 112 Acil Çağrı Merkezi hattına ve 505 318 32 44 numaralı Whats App ve BİP iletişim kanalımıza gösterdikleri ilgiye teşekkür ediyoruz.

Sizlerden gelen her türlü talep ve bilginin bizler için değerli olduğunun ve titizlikle takip edileceğinin bilinmesi hususunu bilgilerinize sunuyoruz.” Emniyet güçlerimizi kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.