• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

31 Ekim 2020

Isparta Eğitim İş’te “Aynı Azim ve Kararlılıkla” yönetim değişimi

Eğitim İş Sendikası Isparta Şubesi’nde 1 Kasım 2020 Pazar günü yapılacak olağan genel kurul için çalışmalar sürüyor. Yaklaşık 600 üyeye sahip sendikanın seçimli genel kurulunda, 250’ye yakın delege oy kullanacak.

Mevcut Başkan Baki Tok’un iki dönem başkanlık yaptığı için tüzük gereği yeniden aday olamadığı genel kurulda, mevcut yönetim ekibi yeni isimlerle yoluna devam kararı alarak, “Aynı Azim ve Kararlılıkla” sloganıyla delegelerle seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Bir tane yönetim kurulu üyesi adayı dışında adayın bulunmadığı, tek yönetim listesiyle genel kurula gidecek olan ekip, buna rağmen tüm delegelere tek tek ulaşarak çalışmalarını sürdürüyor.

Mevcut yönetimde de görev alan ve yeni dönemin başkan adayı olan Mehmet Akif Nalbant, çalışmalarla ilgili şu bilgiyi verdi:

“Tüm üyelerimizin bildiği gibi, Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzeni, demokratik ve ulusal eğitim değerlerini korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için 17 Ekim 2005 tarihinde kurulan Eğitim-İş, eğitim çalışanlarının, tüm emekçilerin, günden güne yoksullaşan halkımızın ve karanlığa sürüklenen ülkemizin umudu haline gelmiştir.

Eğitim-İş, yüz yıllık sendikal mücadele geleneğimizden ders alarak yoluna devam etmektedir. Bugün Encümen-i Muallim’den, TÖS’ten, TÖBDER’den devraldığımız kültür, birikim ve cesaretle, Köy Enstitüleri ile Fakir Baykurt’un yurtsever ve mücadeleci ruhunu birleştirerek yeniden kurduğumuz Eğitim-İş’imizi, Edirne’den Van’a, Hatay’dan Sinop’a yurdumuzun dört bir tarafındaki eğitim çalışanlarıyla kucaklaştırdık.

Ispartamızda da görev yaptığımız günden bu yana bu anlayışı öne alarak, sendikal mücadelemizi yürütmeye çalıştık. Geçen dönemler boyunca yapılan çalışmalar ve verdiğimiz mücadeleler tüm üyelerimizin malumudur. Bunları herkesin gözü önünde ve birlikte gerçekleştirdik. Ki, bunun karşılığı olarak üye ve delegelerimizin büyük çoğunluğunun desteğiyle bu göreve talip olduk. Daha iyisini yapmak, daha çok arkadaşımıza ulaşmak için, yönetim bir ekip işidir diyerek yola çıktık ve “Aynı Azim ve Kararlılıkla” çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz.

İstekli ve güçlü bir listeyle hem sendikamızda hem de Isparta eğitiminde yeni şeyler söylemek, yeni işler yapmak, çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alması, eğitim emekçilerinin daha iyi şartlarda görevlerini yapması için ve en önemlisi tüm üyelerimizle istişare içerisinde bu çalışmaları yürütmek için bu göreve talibiz.

6. Olağan Genel Kurulumuzun sendikamıza ve Isparta’mıza hayırlı olmasını diliyor, saygılarımızı sunuyoruz.”

İşte Isparta Eğitim İş’in yarın delege karşısına çıkacak yeni yönetim ve temsil kadrosu:

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.