• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Mayıs 2018

İŞKUR’un engelli projelerine destek başvuruları 9 Haziran’da başlıyor

Çalışma ve İş Kurumu Isparta İl Müdürlüğü, bir açıklama yayınlayarak engelli projelerine yönelik destek başvurularının 9 Haziran’da başlayacağını duyurdu.

İşte İŞKUR’un konuyla ilgili açıklamasının tam metni:

Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir.

Komisyon tarafından verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları, işe ve işyerine uyum projeleri, destek teknolojileri ve korumalı işyerleri ile diğer projeler aracılığı ile istihdamlarına yardımcı olmaktır.  Konu ile ilgili (2018/2. Dönem) proje başvuru Rehberi Kurumumuz www.iskur.gov.tr adresinde duyurular bölümünde yayımlanmıştır.

 

Aşağıda yer alan Başvuru Rehberi ve Formuna göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraf temsilcilerinden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir.

Desteklenecek projeler:

İş Kanunu’nun 30. maddesi gereğince aşağıdaki amaçlara yönelik hazırlanacak projeler Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir.

  • Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,
  • Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,
  • Engellinin istihdamını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,
  • Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,
  • Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler.
  • Ruhsal ve zihinsel engelli bireylerin istihdam edileceği Korumalı İşyeri Desteğine yönelik projeler,
  • Engellilere yönelik diğer projeler.

 

Proje başvurusu yapacak isteklilerin tekliflerini,  08 Haziran 2018 tarihi mesai saati sona erene kadar Türkiye İş Kurumunun her ilde kurulu bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine veya Hizmet Merkezlerine bir (1) asıl ve bir (1) kopya olarak elden verilecek veya posta ile gönderilecektir. İl Müdürlükleri veya Hizmet Merkezlerine yapılmayan başvurular dikkate alınmaz. Başvuru süresinden sonra Kuruma ulaşan projelerin postaya verilme tarihleri dikkate alınır. İl Müdürlüğü tarafından yapılacak şekil incelemesinde eksikliği olan projelere 29 Haziran 2018 tarihine kadar süre verilerek tamamlaması istenilecektir. Bu tarihten sonra eksikliklerin hiçbir şekilde tamamlanması mümkün değildir.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.