• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Kasım 2019

İŞKUR’dan engelli ve eski hükümlü istihdamına destek

Isparta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bir yazılı açıklama yaparak, işyerlerinde engelli ya da eski hükümlü çalıştıracak işletmelere yönelik proje desteği için başvuruların 18 Aralık 2019 tarihine kadar süreceğini duyurdu.

Konuyla ilgili olarak yapılan duyuru şöyle:

“Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir.

Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır.

Konu ile ilgili 2020/1. Dönem proje başvuru rehberi, kurumumuz www.iskur.gov.tr adresinde duyurular bölümünde yayımlanmıştır.

Aşağıda yer alan Başvuru Rehberi ve Formuna göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraflar temsilcilerinden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir.

Desteklenecek projeler:

1- Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

2- Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

3- Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,

4- Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,

5- Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı meslek eğitimine yönelik projeler,

6- Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler. Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler projelerin 18 Aralık 2019 tarihine kadar hazırlayıp bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize elden veya posta yoluyla teslim edebilirler.

Ayrıca kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülerin projelerini Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimleri aracılığı ile bulundukları illerdeki Çalışma ve İşi Kurumu İl Müdürlüklerimize iletmesi gereklidir.

Kamuoyuna önemle duyurulur.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.