• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

24 Şubat 2017

İŞKUR’dan 1200 Kişilik TYP Duyurusu

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında Isparta il genelinde toplam 1200 kişi geçici de olsa işe kavuşacak.

 

İŞKUR Isparta İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Isparta il ve ilçelerinde kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerde istihdam edilmek üzere, TYP kapsamında yapılacak programa katılmak için başvuru tarihleri 27 Şubat – 3 Mart 2017 olarak belirtildi.

İŞKUR’un konuya ilişkin açıklaması:

 

“İl Müdürlüğümüz ile ekli listede belirtilen kamu/kurum ve kuruluşları işbirliğinde, toplam 1200 kişilik  Toplum Yararına Program  düzenlenecektir.
 
Programa katılmak isteyen kişilerin Isparta Çalışma ve  İş Kurumu  İl Müdürlüğüne Program için son başvuru tarihinden önce gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan kaydı yaptırmaları, başvuru yapmaları gerekmektedir.
 

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
  • Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.
  • Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.
  • Katılımcılar sadece 1 (bir) programa başvuru yapabilirler.

Katılımcılar için TYP’den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz aydır. Dokuz aylık süre, kişinin TYP kapsamındaki bir programdan yararlanmaya başlama tarihi üzerinden değerlendirilir. Katılımcıların programa başladığı tarihten on iki ay sonra yeniden yararlanma hakkı doğar.
On iki ay içinde toplam üç aylık bekleme süresini dolduran katılımcılar için, üç ayın bittiği tarihten sonraki gün, on iki ay içerisinde dokuz aylık yararlanma hakkı tekrar doğar.
Bir katılımcı aynı kurum veya kuruluşla düzenlenen TYP’den en fazla on sekiz ay yararlanabilir.
Kurs ve/veya programlar (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) arasında altı ay bekleme süresi bulunur.
Kamuoyuna önemle duyurur.”
 

İŞKUR-KATILIMCI BAŞVURU BAŞLAMA – BİTİŞ TARİHİ
 
NOTER ÇEKİLİŞİ TARİH VE SAATİ – YERİ PROGRAM BAŞLAMA –BİTİŞ TARİHİ
 
 
27 Şubat – 03 Mart 2017
 
 
07 Mart 2017                        Saat : 09:00 – 17:00
İlgili kamu/kurum ve kuruluşunun adreslerinde yapılacaktır.
15 Mart 2017 – 13 Eylül 2017

 
              

KAMU KURUM VE KURULUŞLARI TOPLUM YARARINA PROGRAM LİSTESİ
SIRA HİZMET SAĞLAYICI TOPLAM KATILIMCI SAYISI
1 ISPARTA İL ÖZEL İDARESİ
2 SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ
3 ISPARTA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
4 ISPARTA İL MÜFTÜLÜĞÜ
5 KULEÖNÜ BELEDİYESİ
6 SAV BELEDİYESİ
7 AKSU BELEDİYESİ
8 ATABEY BELEDİYESİ
9 EĞİRDİR BELEDİYESİ
10 SARIİDRİS BELEDİYESİ
11 GELENDOST BELEDİYESİ
12 GÖNEN BELEDİYESİ
13 GÜNEYKENT BELEDİYESİ
14 KEÇİBORLU BELEDİYESİ
15 SENİR BELEDİYESİ
16 ŞARKİKARAAĞAÇ BELEDİYESİ
17 ÇARIKSARAYLAR BELEDİYESİ
18 ÇİÇEKPINAR BELEDİYESİ
19 SENİRKENT BELEDİYESİ
20 BÜYÜKKABACA BELEDİYESİ
21 SÜTÇÜLER BELEDİYESİ
22 ULUBORLU BELEDİYESİ
23 YALVAÇ BELEDİYESİ
24 HÜYÜKLÜ BELEDİYESİ
25 YENİŞARBADEMLİ BELEDİYESİ

  ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU ISPARTA İL MÜDÜRLÜĞÜ 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.