• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Şubat 2017

İŞKUR Hizmet Noktası Yalvaç’ta Hizmet Vermeye Başladı

Isparta Ticaret Borsası ve İŞKUR Isparta İl Müdürlüğü işbirliğinde Milli İstihdam Seferberliği protokolü kapsamında, 15 günde bir Pazartesi günleri olmak üzere Isparta Ticaret Borsası Yalvaç temsilciliğinde, İŞKUR İl Müdürlüğünce görevlendirilen İş ve Meslek Danışmanları tarafından danışmanlık hizmeti verileceği açıklandı.

Borsadan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Bu hizmetin amacı,mesleki deneyimi veya iş tecrübesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırılarak bu kişilerin istihdam edilmesinin sağlanmasıdır. Bir diğer amacı ise nitelikli işgücü temin etmekte zorlanan işverenlere işe alacakları kişileri işyerinde belli bir süre gözlemleyerek ve eğitim vererek hem nitelikli personel seçimi yapma hem de İŞKUR aracılığı ile sağlanan işveren prim destekleri ve vergi  indirimleri ile daha düşük maliyetlerle personel temin etme imkânı sunmaktır.

Bu kapsamda, İŞKUR İl Müdürlüğünce görevlendirilen İş ve Meslek Danışmanları Yalvaç temsilciliğimizde danışmanlık hizmeti vermeye başlamış olup, ayrıca işgücü talepleri de kabul edilecektir.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.