• MODA YAPI

logo

18 Mayıs 2021

İmar revizyonunda muhalefetin talebinde uzlaşıldı

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer, bu pazartesi günü yapılan belediye meclis toplantısında onaylanan imar revizyonu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Belediye Meclisi’nin şubat ayı toplantısında muhalefet partili belediye meclis üyelerinin tamamının red verdiği, belediye sosyal konut alanı çevresine yönelik imar revizyonuyla ilgili o günlerde sert basın açıklaması da yapan Özer, bugün yaptığı açıklamada, belediyenin ilk teklifinden geri adım atması ve kendilerinin önerdiği, kabul oyu vermeyi teklif ettikleri düzenlemenin hemen hemen kabul edilmesi üzerine partili üyelerinin kabul oyu verdiğini belirtti.

Özer’in açıklaması ile o tarihte red ve kabul oyu vereceklerini ilan ettikleri düzenleme görselini aşağıda bulabilirsiniz:

“Yalvaç Belediyesi Meclisi’nin Şubat ayında yapılan meclis toplantısında, belediye başkanı tarafından getirilen imar düzenlemesine tüm kamuoyunun da bildiği gibi gerekçelerimizi belirterek Red oyu vermiştik.

Biz, aşağıda görseli bulunan hazırladığımız çalışmayla, belediye başkanı tarafından önerilen ve kabul etmediğimiz düzenlemeye karşı, kabul oyu vereceğimiz düzenlemeyi de ortaya koymuştuk.

İmar Komisyonu’nda bizim talebimize uygun bir düzenleme gelmesi ve kamuoyunda rahatsızlık yaratacak bazı arazilerde düzenlemeden vazgeçilmesi nedeniyle meclis üyelerimiz Mayıs ayı toplantısında EVET oyu vermişlerdir.

Bizim talebimize ilave olarak Erbakan Fabrikası olarak tanımlanan ve belediyeye ait arazinin imara açılması söz konusu olmuştur.

Biz, Ak Parti olarak halkımızın hizmet alması konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu hep ifade ettik, etmeye de devam edeceğiz.

Kamuoyunda tartışılan ve bizim de tepki verdiğimiz bu düzenlemenin, bizim talep ettiğimiz çizgiye getirilmesi nedeniyle partimizin meclis üyeleri kabul oyu verdiğini duyurur; bu konuda uzlaşma gösteren belediye başkanı ve tüm meclis üyelerine de teşekkür ederiz.”

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.