• MODA YAPI

logo

28 Kasım 2022

İmam Hatip Lisesi ve Spor Salonu yeniden ihaleye çıkıyor

Yalvaç İmam Hatip Lisesi ve Spor Salonu inşaatı yapım işi için yapılan ihalenin olumsuz sonuçlanmasının ardından yeniden ihaleye çıkacağı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, 25 Ekim Salı günü yapılan ilk ihaleye katılan firmaların verdiği tekliflerin, belirlenen muhammen bedelin çok üzerinde olduğu, bu yüzden de ihalenin iptal edildiği öğrenildi.

Tekliflerin ayrılan bütçenin çok üzerinde olması nedeniyle, “Bütün Tekliflerin Alıma Ayrılan Ödeneğin/ Yaklaşık Maliyetin Çok Üzerinde Olması” yüzünden ihalenin iptal edildiği kaydedildi.

İmam Hatip Lisesi projesinin 19.653 metrekare arazi içinde 935 metrekare oturum alanına sahip olarak bodrum + 3 kat, toplam 3.785 metrekare; spor salonunun da 1215 metrekare oturum alanında 1.780 metrekare kapalı alana sahip olacağı; toplam inşaat alanının 5.565 metrekare olacağı açıklanmıştı. 500 günde bitirilmesi öngörülen ihalenin, inşaat maliyetlerindeki aşırı yükselme nedeniyle yapılamayabileceği tahmin ediliyordu.

Isparta İl Özel İdaresi Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü’nce Yalvaç İmam Hatip Lisesi ve Spor Salonu inşaatı yapım işinin yeni ihalesinin 20 Aralık 2022 tarihinde Isparta İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde yapılacağı duyuruldu. İhale şartlarında yapılan değişikliklerin ardından bu kez ihalenin tamamlanmasının ümit edildiği kaydedildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.