• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Aralık 2018

İlhan Yüksel: İlçe başkanlığı ataması yok hükmündedir

İyi Parti’nin bir süre önce görevden alınan kurucu başkanı İlhan Yüksel, İlçe Başkanlığı’na Fikret Çalışkan’ın atanması ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. Atamanın yok hükmünde olduğunu belirten Yüksel, bir an önce toplanması gerektiğini ileri sürdüğü kongrede de başkanlığa aday olduğunu belirtti.

İşte Yüksel’in açıklamaları:

“İyi Parti Yalvaç ilçe teşkilatı başkanlığına yapılan atama hem siyasi partiler kanununa göre hem de bizim açımızdan yok hükmündedir, hatalıdır ve çelişkilerle doludur.

Şöyle ki; ekteki belgelerden de anlaşılacağı üzere ilçe teşkilatımız 10/11/2018 günü olağanüstü kongre kararı almıştır. Bu gün daha iyi anlaşıldığı üzere; ilçe teşkilatımız içerisinde önceden kasıtlı görev aldıkları anlaşılan ve Yalvaç’ın ma’lum kişisi tarafından talimatlandırılan arkadaşlarımızın Genel Merkeze haber uçurmalarından dolayı 13/11/2018 tarihli yazı ile bu gün başkanlığa atanan Fikret Çalışkan arkadaşımızın da muhasip üye olarak içinde bulunduğu yönetimimiz. Başkanlık divanının kararı ile görevden uzaklaştırılmıştır. Görevden uzaklaştırma gerekçesi olarak da parti menfaatlerine aykırı hareket edildiği iddia edilmiştir. Dün olduğu gibi bu gün de bu iddiaların asılsız olduğunu ve teşkilatımızın Türkiye’nin en başarılı ilçe teşkilatlarından birisi olduğunu genel seçimlerde aldığımız Türkiye ortalamasının iki katı olan %18 (4500) oyla ispat etmişizdir. Bu da genel merkezimizin bizi görevden almak için haksız bir bahane uydurduğunun en büyük delilidir. Bugün itibariyle bir kez daha haklı çıkmanın buruk sevincini yaşıyorum. Çünkü partimiz ard niyetli kişiler tarafından kuşatılmış ve maalesef bugün itibariyle emellerine bir nebze de olsa ulaşmış durumdadırlar. Kurban bayramında çınar altında Aylin Cesur ile Tekin Bayram birlikte fotoğraf verdiklerinde Tekin Bayram ile aynı kareye girenler İyi partili olamazlar demiştim. Ve o dönemde şahsıma büyük tepki gösterilmişti. Tepkilerde bana “İlhan Bey, Tekin Bayram’ın İyi parti ile ne alakası olabilir, çınar altında karşılaşmışlar bir çay içmişler” diyenlere bu olayı bugün tekrar hatırlatıyorum. Zira bize gelen duyumlara göre, o gün Aylin Cesur’un Tekin Bayrama karşı, “Sizi partimizde görmekten onur duyarız” dediğini, “Pazartesi günü bu yönetimi görevden aldıracağım” şeklinde konuştuğunu kamuoyunun dikkatine sunarım. Biz bugünleri o günden gördüğümüz için Tekin Bayram ile aynı kareye girenler İYİ partili olamazlar demiştik. Bugün de aynı sözümüzü tekrar ediyoruz. Bunun için bu atama bizim açımızdan yok hükmündedir. Görevi aldığımızdan bu güne kadar İyi partinin ismine yakışır iyi şeyler yapmaya ve iyi şeyleri hep desteklemeye gayret gösterdik. Aldığımız emaneti Yalvaç’ımızın ali menfaatleri doğrultusunda kullandık. Bu yüzden vicdanen son derece müsterihiz.

Bugün itibariyle Yalvaç’a ilçe başkanı atayan Özgün Tandoğan ve yönetiminin atandıkları günden sonra siyasi partiler kanunu ve parti tüzüğümüze göre 45 gün içerisinde kongrelerini yapmadıklarından dolayı kanunen herhangi bir yetkileri yoktur ve münfesih durumdalardır.

Görevi alan Fikret Çalışkan’ın ise; genel merkez tarafından haksız nedenlerle görevden alınan teşkilatımızda başkan yardımcısı ve muhasibi olduğunu da dikkate alırsak , genel merkezin ilçe teşkilatını görevden alma yazısında iddia ettiği üzere , parti menfaatlerine zarar verdiğini belirttiği bir kişi olarak , yetkisi olmayan bir il başkanı tarafından atanması da tam bir çaresizlik ve dirayetsizlik göstergesidir. Bugün itibariyle Yalvaç İyi parti ilçe teşkilatı her türlü olumsuz şartların içerisinden mutlaka çıkmak zorundadır. Bu demokrasiyi benimseyen her iyi partilinin üzerine atılmış bir görevdir. Ben İlhan YÜKSEL olarak kurduğum bu partinin ard niyetli insanların kontrolüne ve güdümüne girmemesi için imkanlarım dahilinde her türlü mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğim. 16/12/2018 günü görevi alan Fikret Çalışkan’ın 30/12/2018 günü mesai bitimine kadar, 30 Aralık günü de Pazar gününe denk geldiği için 28/12/2018 Cuma günü kongre yapma talebini Yalvaç ilçe seçim kurulu başkanlığına bildirmesini, kongrenin en geç 13/01/2019 Pazar günü yapılmak üzere hazırlıklara başlamasını, bugün itibariyle en son kaydettiğimiz Mustafa GÜRBÜZ ile birlikte 205 kişilik üye listemizin bulunduğunu , bu üyelerimizin tamamının karar defterimizde yer aldığını , 205 kişinin dışında yapılacak olan ilave üyelerin kongremizde oy kullanamayacaklarını , yapılacak olan kongrede ilçe başkan adayı olduğumun bilinmesini , partimize hizmet etme istek ve arzusunda olan her iyi arkadaşımızın da aday olabileceğini , onlarla el ele gönül gönüle kongremizi yapacağımızı kamuoyuna saygılarımla duyururum.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.