• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Mayıs 2020

İlçe Tarım ve İl Genel Meclisi Üyeleri köylerde

Dün gece meydana gelen don olayı nedeniyle Yalvaç İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri hasar tespiti yapmak için köylerde tarama yaptı.

Kuyucak ve bölgesindeki üzüm bağlarından sebze ve meyve üreticilerine kadar tüm köylere ulaşarak hasar raporu hazırlamaya çalışan İlçe Tarım Müdürlüğü personeline bazı köylerde İl Genel Meclisi Üyeleri Ahmet Sektioğlu ve Kadir Elbengili de eşlik ettiler.

Yalvaç İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililer yaptıkları tespitleri, kısıtlamanın ardından rapora dönüştürerek ilgili birimlere aktaracaklar.

İl Genel Meclisi’nin Ak Partili üyeleri Ahmet Sektioğlu ve Kadir Elbengili de, yaşanan sıkıntıyı yerinde inceleyerek gerekli notları aldılar. Tarım Müdürlüğü’nün raporunun ortaya çıkmasının ardından gerek Tarım ve Orman İl Müdürlüğü gerekse Isparta İl Özel İdaresi imkanlarıyla yapılması gereken herşeyin takipçisi olacaklarını belirten Sektioğlu ve Elbengili, “Yaşanan olay oldukça üzücü. Bu tarihte don olması olağan dışı bir durum. 24 Nisan’da da bildiğiniz gibi Tırtar-Kaşıkara bölgemizde de don olayı yaşanmış ve kayısı çiçeklerinin neredeyse tamamı don nedeniyle kaybedilmişti. Pek çok üreticimizin mağdur olduğu görülüyor. Tespitlerin tamamlanmasıyla durumun tamamını görecek ve ona göre gerekli girişimlerde bulunacağız. Hem kayısı üreticilerimiz hem de bu son olayda mağdur olan üzüm, meyve, sebze üreticilerimiz için elimizden gelen her şeyi yapma gayreti içerisinde olacağız. Çünkü onların üretim gücü ve üretecekleri ürünler bölgemiz ve ülkemiz için büyük önem taşıyor. Üreticilerimize geçmiş olsun diyor, her türlü destek için takipçi olacağımızı ifade ediyoruz.” dediler.

Biz de tüm üreticilerimize geçmiş olsun diyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.