• MODA YAPI

logo

24 Ekim 2020

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Okumuş’un kitabı yayına çıktı

Daha önce Yalvaç Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü de yapan, halen Yalvaç İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Bülent Okumuş’un ilk kitabı yayına çıktı.

Türkiye’deki Yaşlılık Sigortası uygulamasını ele alan “Türkiye Sosyal Güvenlik Sisteminde Yaşlılık Sigortasının Gelirin Yeniden Dağılımı Açısından Analizi” isimli kitabı Çizgi Yayınevi tarafından yayınlandı.

Yaşlılık sigortasının gelirin yeniden dağılımı üzerine olan etkisinin kuşak içinde, kuşaklar arasında ve cinsiyetler arasında nasıl ve ne yönde gerçekleştiğinin analiz edildiği bu kitap, Türkiye Sosyal Güvenlik Sistemi’nde gerçekleşen üç ayrı emeklilik hesaplama yönteminin de bir arada ele alındığı bir kitap olma özelliğini taşıyor. Sigortalıların kendi emekli aylıklarını hesaplama şansı da yakaladıkları bu kitap; özellikle ileri yaşta bulunan sigortalıların kamu ve özel emeklilik sistemlerini bir arada değerlendirebilmelerinde yol gösterici oluyor.

Dr. Bülent Okumuş, Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı’nda Tezli Yüksek Lisansını ve Süleyman Demirel Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde Doktora eğitimini tamamlamış olup bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda Sosyal Güvenlik Denetmeni görevinde bulunmuş ve Yalvaç Sosyal Güvenlik Merkezi’nin Kurucu Müdürlüğünü de yapmış olup halen Yalvaç Gençlik ve Spor İlçe Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Yönetim ve organizasyon uzmanı olan Okumuş, bir dönem Sosyal Güvenlik Denetmenleri Genel Sekreterliği ve İstanbul İl Temsilciliği görevlerini de yürütmüştür. Okumuş, bir dönem Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Sosyal Güvenlik Hukuku ve İş Hukuku Dersleri vermiş, sosyal güvenlik alanında çok sayıda eğitim faaliyeti düzenlemiş, konuşmacı olarak katılmış ve toplumda sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmuştur.

Değerli müdürümüzü kutluyor, çalışma ve başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.