logo

24 Mart 2024

İl Sağlık Müdürlüğü, Yalvaç’ın suyunun temizliğini tescilledi

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, içme suyu isale hattının kapalı sisteme alınmasının ardından suyun temizliği ve kalitesiyle ilgili iddialarını Isparta İl Sağlık Müdürlüğü analizlerinin de teyit ettiğini açıkladı.

Başkan Tütüncü, suyun kaynağından dağıtım deposuna kadar olan isale hattının yapımının tamamlanmasıyla son birkaç aydır şebeke suyunda hiçbir sıkıntı kalmadığını ve suyun kalitesinin damacana sulardan bile daha yüksek olduğunu vurguluyordu.

Isparta İl Sağlık Müdürlüğü Isparta Halk Sağlığı Laborutavuarı’nın kısa süre önce açıklanan analiz sonuçlarına göre, Yalvaç’ta çeşitli noktalardan alınan numunelerde, Yalvaç’ın içme suyunun mevzuatta belirlenen standartlarda olduğu, kirlilik içeren hiçbir unsur bulunmadığı ve PH değerinin 8,1-8,2 aralığında olduğu açıklandı.

Başkan Tütüncü, “Bu yayınladığımız raporlar İl Sağlık Müdürlüğü Isparta Halk Sağlığı Laboratuvarının su kaynağımızda İsale Hattı Çalışmalarımız tamamlanıp tamamen kapalı sisteme geçtikten sonra alınmış olan rapor sonuçlarıdır. Raporlarda da görüldüğü üzere içme suyumuz İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki yönetmeliğe tamamen uygundur. İçme suyumuzu çeşmenizden Gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

160 yıllık Yalvaç Belediyesi’nin açıktan aldığı su sistemini kapalı sisteme çevirdik. Ph değeri 8.1-8.2 olan çeşme suyumuz piyasadaki paketlenmiş sulardan bile daha berrak ve içimi yumuşaktır. Tüm analiz sonuçları ektedir. Kamuoyunda yapılan siyasi kara propagandalara ve seçim vaatlerine itibar etmeyiniz.” açıklamasında bulundu.

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.