• MODA YAPI

logo

05 Nisan 2020

İhtiyaç Sahiplerine 1000TL’lik Yardımlar Ulaştırılıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan “Düzenli Merkezi Sosyal Yardım”lardan yararlanan ailelere verileceği geçtiğimiz günlerde duyurulan 1000 TL.’lik yardımların dağıtımına başlandı.

Daha önce PTT şubeleri ile ATM’lerden yapılacağı duyurulan yardımların dağıtımı, Korona Virüs tedbirleri gereğince Isparta Valiliği’nin aldığı karara göre kolluk kuvvetleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Bağkonak’ta da “Düzenli Merkezi Sosyal Yardım”lardan yararlanan vatandaşlarımıza 1000‘er Tl.’lik yardımları Yalvaç İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından ulaştırıldı.

Jandarma ekiplerine dağıtım sırasında yardımcı olduklarını belirten Bağkonak Köyü Muhtarı İsmail Başoda’nın verdiği bilgiye göre geçtiğimiz cumartesi günü Bağkonak’ta hak sahibi 17 aileye 1000 TL. tutarındaki yardımlar ulaştırıldı. Muhtar Başoda “Bakanlık tarafından ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtılmak üzere gönderilen yardımların hak sahiplerine ulaştırılması için kolluk kuvvetlerimize yardımcı olduk. Korona Virüs tedbirleri gereği PTT şubelerine gidemeyecek durumda olan vatandaşlarımız uygulamadan dolayı memnuniyetlerini ilettiler” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.