• MODA YAPI

logo

06 Temmuz 2020

HÜYÜKLÜ’de Kazalara Önlem Alınmamasına Tepki

Son olarak geçtiğimiz Cuma gecesi meydana gelen ölümlü trafik kazası ile gündeme gelen Hüyüklü’de kazalara karşı hiçbir önlem alınmaması nedeniyle vatandaşlar oldukça tepkili.

 

Vatandaşlar kazalara karşın önlem alınmaması ile ilgili olarak gazetemize yaptıkları açıklamada Hüyüklü’de yılda ölüm ve yaralanma ile sonuçlanan en az beş kazanın meydana geldiğini, ancak kimsenin konuyla ilgili her hangi bir adım atmadıklarını ifade ettiler. Son kazanın bir işyerine yansıyan görüntüleri ile birlikte konuyu sosyal medyada da dile getirdiklerini belirten vatandaşlar şunları belirtti:

“Hüyüklü yerleşim olarak çok önemli bir noktada, Yalvaç’ı ve diğer köyleri Isparta’ya bağlayan yol üzerinde. Haliyle oldukça yoğun bir trafiğe sahip, günün 24 saatinde bu yoğunluk sürekli devam ediyor. Ancak bu yoğunluk zaman zaman kazaları da beraberinde getiriyor. Hüyüklü’de yıllık ortalama olarak en az beş trafik kazası meydana gelir. Başta Karayolları olmak üzere hiç bir kurum Hüyüklü’nün bu kanayan yarasına el atmadı. Biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? Biz vergi ödemiyor muyuz? Neden bizim bu sorunumuza eğilip buraya bir kavşak, kasis ya da trafik ışıkları ile çözüm aranmıyor. Daha kaç kişinin ölmesi gerek sesimizi ilgililerin duyması için?..”

Bakalım Hüyüklü’lü vatandaşlarımızın bu haklı tepkisine ve isteklerine ilgililerden bir cevap gelecek mi? Bekleyip göreceğiz…

————————————————————————————————————

Geçtiğimiz yıllarda Hüyüklü’de meydana gelen bazı kazalardan görüntüler:

 

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.