logo

15 Haziran 2024

Hüseyin Sarıdaş’tan Kurban Bayramı Kutlaması

Isparta İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Hüseyin Sarıdaş, mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Sarıdaş mesajında şu hususlara yer verdi:

“Kıymetli hemşehrilerimiz ve değerli üreticilerimiz ile bu yıl da Kurban Bayramı’na ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, toplumsal barışı güçlendiren, milletçe birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, sevinç ve mutlulukları paylaştığımız çok özel günlerdir.

Bu mübarek Kurban Bayramı’nın da anlamına uygun bir hoşgörü ve barış ortamı içerisinde geçirilmesi en büyük temennimdir. Bayramlarımızı, getirdiği manevi güzellikleri yaşayarak dargınlıkların unutulması ve köklü dostlukların kurulması yönünden fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Kurban; fedakârlık, ihlâs ve cömertliğin sembolüdür. Hz.İbrahim ve oğlu İsmail’in teslimiyetini anlatan Kurban Bayramı, kurban ibadetinin verdiği maneviyatla gönül yüceliğinin arttığı ve merhamet duygularının yoğunlaştığı; birlik, beraberlik, paylaşma ve infak etmenin bayramıdır.

Dini bayramlarda sevinmek kadar, sevindirmek de önemlidir. Özellikle, sevindirmenin önem kazandığı Kurban Bayramı, millî ve manevi değerler paydasında ortak bilincin pekiştirilmesi bakımından önemli fırsatlar sunar. Unutulmamalıdır ki; sevinç ve mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar ise paylaştıkça azalır.

Bu duygularla başta şehit yakınlarımız ve gazilerimiz olmak üzere, saygıdeğer hemşerilerimizin, değerli üyelerimizin, üreticilerimizin ve yüce milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; bayramın ülkemize, tüm İslam Alemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini Yüce Allah’ tan niyaz ediyorum.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.