• MODA YAPI

logo

30 Temmuz 2017

Hisarardı Köyü’nün kadastro haritaları ve tapu sicilleri yeniden düzenlenecek

İlçemize bağlı Hisarardı Köyü için, ilimizdeki başka köylerle birlikte kadastro haritalarının yeniden düzenlenmesi ve tapu sicilinde düzeltme işi yapımına başlandığı duyuruldu.

Isparta Kadastro Müdürü Ali Soydan, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Atabey ilçe merkezi mahalleleri, Harmanören, Penbeli, Bayat, İslamköy, Bayat köyleri ile Gelendost ilçesi Bağıllı, Akdağ ve Yalvaç ilçesi Hisarardı köylerinde bulunan toplam 36906 adet parselde, 3402 sayılı Kadastro Kanununun 22/a maddesi uyarınca “Kadastro Haritalarının Yeniden Düzenlenmesi ve Tapu Sicilinde Gerekli Düzeltmelerin Yapılması” işi Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce ihale edilmiş olup Müdürlüğümüz denetiminde ilgili yüklenici firma ile birlikte çalışmalara başlanılmıştır.

Bu proje ile teknik sebeplerle yetersiz kalan, uygulama niteliğini kaybeden, eksikliği görülen veya zemindeki sınırları gerçeğe uygunluk göstermediği tespit edilen kadastral harita ve bilgilerinin yeniden oluşturulması, düzenlenmesi ve buna göre de tapu sicilinde gerekli düzeltmelerin yapılması sağlanacaktır.

Projenin tamamlanmasının ardından günümüz teknolojisi ile modernize edilecek kadastral harita ve bilgiler gerek halkımızın gerekse tüm kamu-özel kurum ve kuruluşların istifadesine sunulacaktır.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.