logo

03 Mayıs 2024

Hıdırellez Şenlikleri Başlıyor

Yalvaç Belediyesi öncülüğünde her yıl geleneksel olarak kutlanan Hıdırellez Şenlikleri bu yıl da 6 Mayıs Pazar günü düzenlenecek.

Konuyla ilgili Yalvaç Belediyesi’nden şu açıklama yapıldı:

“Kapalı Pazar Yerinde düzenlenecek olan etkinlikler Pazar Günü Devlethan Camiinde öğle namazıyla birlikte okunacak olan Mevlid-i şerif ile başlanacak.

Saat 14:00’da yapılacak olan açılış programı kapsamında Hıdırellez Ateşinin yakılması, Kuşçular Derneği kuş gösterisi, Yalvaç Müzik Kültür Sanat Derneği Halk Oyunları gösterisi, Yalvaç Belediyesi Mehteran Takımı Konseri, Yalvaç Belediyesi Karate Okulu gösterisi, Çınar Spor Klübü gösterileri ve çocuklara yönelik ödüllü yarışmalar düzenlenecek.

Açılış Programının tamamlanmasının ardından 15:00’da yemek ikramımız olacak. Sonrasında ise 15:30, 16:30 ve 17:30 saatlerinde 3 seans olmak üzere Yalvaç Sinemalarında Hacivat ve Karagöz gösterileri düzenlenecek. Akşam ise Saat 20:30’da Yalvaç Müzik Kültür Sanat Derneği Korosu konseri ve 22:00’da Ali Mahsuni Seven ve Yudum Çiçek konserleri gerçekleşecek. Bir dizi etkinlikle dolu dolu geçecek olan Hıdırellez Şenliklerine tüm halkımız davetlidir.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.