• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Haziran 2020

Hemşehrimiz AYAZ,Çankırı Valiliği’ne Atandı

Yalvaç’ın yetiştirdiği değerli bürokratlardan, son iki yıldır Göç İdaresi Genel Müdürlüğü görevini başarı ile yerine getiren Abdullah Ayaz Çankırı Valiliği görevine atandı.

 

Cumhurbaşkanlığı’nca hazırlanan ve dün gece Resmi Gazete’de yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Çankırı İli Valiliği’ne atanan hemşehrimiz Ayaz, çeşitli il ve ilçelerde Kaymakamlık ve Vali Yardımcılığı görevlerinin ardından 2015 yılından bu yana Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün çeşitli kademelerinde görev aldı.

Ayaz, 27 Ekim 2018 tarihinden bu yana aynı kurumda Genel Müdürlük görevini sürdürüyordu.

Genç ve başarılı bürokrat hemşehrimiz Ayaz’a yeni görevinde de başarılar dileriz.

_________________________________________________________

 ABDULLAH AYAZ

1978 yılında Yalvaç’ta dünyaya geldi. İlköğretim ve lise öğrenimini Yalvaç’ta tamamladıktan sonra 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 26 Aralık 2001 tarihinde Kütahya kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı.

Sırasıyla Konya Derbent ve Hüyük ilçelerinde kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu, 3 yıllık kaymakam adaylığı sürecinin ardından dil  eğitimi için bir yıllığına İngiltere’ye gitti. 5 Mart 2005 tarihinde 89. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu bitirerek Antalya’nın İbradi İlçesi Kaymakamlığı’na atandı.  İbradı’nın ardından Van-Çatak Kaymakamlığı, Kilis Vali Yardımcılığı ve Rize-Çayeli Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2012-2013 yılları arasında İngiltere Portsmouth Üniversitesi’nde kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaptı.

17 Ağustos 2015 tarihinde Göç Politika ve Projeleri Dairesi Başkanı olarak Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ndeki görevine başlayan ve 2016’da Uluslararası Koruma Dairesi Başkan Vekilliği görevini de üstlenen Abdullah Ayaz, 20.06.2017 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı, 27.10.2018 tarihinde Genel Müdürlük görevine atandı. İyi derecede İngilizce bilen Ayaz, evli ve 3 çocuk babasıdır.

_________________________________________________________

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.