• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

07 Mayıs 2020

Hastanenin temizlik sorunu çözüme kavuştu

Yalvaç Devlet Hastanesi’nde uzun süredir yaşanan temizlik personeli yetersizliği nedeniyle yeterli temizlik yapılamaması sorunu, daimi işçi alımıyla nihayet aşıldı.

Alınan bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda tamamlanan daimi işçi alımı çalışması sonucu, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne 10 tane daimi işçi (temizlik personeli) kadrosu tahsis edildi. Isparta’ya ayrılan 54 kişilik kadronun 10 tanesinin Yalvaç’a tahsisinin sağlanmasının ardından kura çekimi ve atama işlemlerinin gerçekleştirilmesiyle ilk etapta 6 temizlik personeli göreve başlarken, 4 kişinin de önümüzdeki günlerde görevlerine başlayacakları öğrenildi.

Göreve başlayan yeni temizlik personeliyle kadrosunu güçlendiren hastanemizde temizlik hizmetlerinin standardının da istenen seviyeye geldiği ve salgının ardından normale dönüşte de temizlik anlamında herhangi bir sıkıntının yaşanmayacağının ifade edildiği kaydedildi.

Yalvaç Devlet Hastanesi’ne önemli sayıda daimi işçi alımı konusunda gayret gösteren Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer’e ve destek veren milletvekillerimize teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.