• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Mart 2020

Gurbetçilerden Bağkonak’a İtfaiye Aracı Bağışı

Aslen ilçemize bağlı Bağkonak kasabasından olup hayatlarını Belçika’da sürdüren vatandaşlarımız doğup büyüdükleri Bağkonak’ı unutmadı. Gurbetçi vatandaşlarımız Bağkonak köyümüze bir itfaiye aracı hediye ettiler.

Halen Belçika’da yaşayan ve aslen Bağkonaklı olan Mevlüt İşçi, Sefa İşçi, Muhammed İşçi kardeşler ile Uğur Özocak ve Ufuk Özocak adlı kardeşler kendi imkanlarıyla aldıkları itfaiye aracını Bağkonak’a hediye ettiler. Konuyla ilgili olarak bilgi veren Bağkonak Köyü Muhtarı İsmail Başoda, gurbetçi vatandaşların muhtarlığın araç parkını genişletme çalışmalarına verdikleri destek için teşekkür etti.

Başoda, “Muhtarlık görevine talip olduğumuzda söz verdiğimiz gibi, Bağkonak halkının hak ettiği hizmetleri en iyi şekilde alabilmesi için gayretlerimiz sürüyor. Son olarak gurbetçilerimizin kendi imkanları ile temin ettikleri tam donanımlı bir itfaiye aracı Bağkonak Muhtarlığı araç parkına kazandırıldı. Bu konuda yardım taleplerimize olumlu cevap veren Bağkonak’ın evlatları İşçi ve Özocak kardeşlere köyümüz adına teşekkür ediyorum” dedi. Önümüzdeki günlerde Bağkonak’a getirilerek hizmete alınacak olan bu bağış ile birlikte Bağkonak’ta bir basınçlı yangın tankeri, iki de itfaiye aracı ile olası yangınlara müdahale edilebilecek.

Ankara ve Eskişehir Büyükşehir Belediyeleri’nden Bağkonak’a…

Muhtar Başoda, Bağkonak’ta devam eden diğer çalışmaları ile ilgili de konuştu. Başoda, “Daha önce de söylediğim gibi,uzun yıllardır ihmal edilen Bağkonak köyü halkı hak ettiği hizmetlere kavuşmaya devam edecek. Şu sıralarda köyümüzün manevi değerlerinden biri olan Gazi Dede Türbesi’nin bakım onarım çalışmaları sürüyor. Uzun zamandır bakımsız olan türbenin yenileme çalışmaları çok yakında bitirilecek” dedi.

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı’nın gayretleri ile Bağkonak’a bir kamyon ile bir çocuk oyun parkı kazandırıldığını belirten Muhtar Başoda şu bilgileri verdi: Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli İl Başkanı Yalım Halıcı beyin desteği ile Bağkonak’ımıza Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından bir kamyon, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından da çocuk oyun parkı bağışlanmış bulunmaktadır. En kısa süre içerisinde bu bağışları Bağkonak’a getirerek hizmete sunacağız. Sayın Belediye Başkanlarımız Mansur Yavaş ve Yılmaz Büyükerşen’e, CHP İl Başkanımız Yalım Halıcı’ya köyümüz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Söz verdiğimiz gibi Bağkonak’ta her şey güzel olmaya devam ediyor” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.