• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

GÜNAYDIN’dan 2018 YILININ İLK MUHTARLAR TOPLANTISI

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Merkez Muhtarlar toplantısı Karaağaç Mahallesinde yapıldı. 2018 yılının ilk toplantısında Vali Şehmus Günaydın önemli konulara değindi. Toplantıda muhtarlar, mahalle ve köylerine ait talep ve önerilerini iletti. Vali Günaydın iletilen konularla ilgili olarak çalışma yapılması talimatı verdi.

GELECEĞE YÖNELİK TEHDİT ‘BAĞIMLILIK’

Toplantıdaki konuşmasına madde bağımlılığına dikkat çekerek başlayan Vali Şehmus Günaydın bağımlılıkla mücadele konusunda muhtarlara büyük görevler düştüğünü belirterek geleceğe yönelik bir tehdit haline gelen bağımlılıklarla mücadelenin yoğun ve kararlı bir şekilde sürdürülmesinin zorunlu olduğunun altını çizdi.

ÇOK KARARLI VE SIKI BİR ŞEKİLDE ÜZERİNE GİTMEK ZORUNDAYIZ

Vali Günaydın, “Bağımlılık konusunda gençlerimizin içine düştükleri durumun bir an önce ortadan kaldırılması için çok kararlı ve sıkı bir şekilde üzerine gitmek zorundayız. Mücadelede tüm kurumların iş birliği yapması gerekiyor. Öncelikli tedbirler almak ve gençlerimizi, ailelerimizi ve kurumlarımızı bu konuda bilgilendirmek en önemli çalışmadır. Bu noktada eğitim çalışmalarını ciddi bir şekilde yürütüyoruz.

YIKIM TALİMATINI VERİYORUM

Uyuşturucuyla mücadelede diğer bir konu ise metruk binalar konusu. Buradan yıkım talimatını veriyorum. Yıkılması gereken metruk binalar mutlaka ve mutlaka yıkılacak. Belediyemiz ve Özel İdaremiz burada. Bu konuya toleranslı yaklaşmayacaksınız. Uyuşturucuyla mücadelede bu çok önemli. Ayrıca okullarımızın çevre güvenliği açısından, büyük çoğunluğuna kamera sistemi takıldı. Biz tedbirlerimizi en üst seviyede almaya devam edeceğiz.

OKULLARA VE KÖYLERE SPOR ALANLARI

Çocuklarımızın ve gençlerimizin ihtiyaç duyduğu spor ve sosyal alanlarının oluşturulması için var gücümüzle çalışıyoruz. Köylerimizin yanı sıra merkezdeki okullarımızın bahçelerine de çocuklarımızın rahat bir şekilde sportif faaliyetleri yürütebileceği mekânlar oluşturuyoruz. Bunun için Özel İdare bütçemize yeterli ödenekleri koyduk.

EĞİTİM, SICAK ASFALT, PARKE TAŞI YATIRIMLARI DEVAM EDECEK

Ayrıca içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarını bitirdiğimiz köylerimizde bu yıl parke taşının tamamını vereceğiz. Sıcak asfalt çalışmalarımız devam edecek. Eğitimle ilgili yatırımlarımız artarak devam edecek bu konuda kaynak sıkıntımız yok. 5 tane bağımsız anaokulu yapacağız. Eğitimdeki başarıyı sürekli kılmamız için bu çalışmaları yapmak zorundayız. Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır.

GÜVENLİK HASSASİYETİ

Muhtarlarımızın güvenlik konusundaki desteklerini bekliyoruz. Mahallelerimizde şüpheli gördüğünüz herhangi bir konuyu mutlaka güvenlik güçlerimize bildirin. Bunun yanında ihtiyaç sahibi vatandaşımız kalmamalı. Yardımlara ulaşamayan vatandaşlarımız var ise bizlere bildirin. Yeni başlattığımız ‘Sıcak Bir El’ projesiyle bakıma muhtaç vatandaşlarımızın evine kadar yemeğini götürüyoruz. Buna ihtiyacı olan vatandaşlarımızı da bize bildirin.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.