logo

11 Ocak 2022

Günay: Odamızı Aktif Hale Getirmek İçin Adayım

Önümüzdeki hafta yapılacak olan Kalaycılar ve Madeni İşler Esnaf Odası genel kurulunda oda başkanlığına aday olduğunu açıklayan Soner Günay çalışmalarını sürdürüyor.

Yalvaç Kalaycılar ve Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın ilçemizin en köklü ve güçlü meslek kuruluşlarından biri olmasına karşın uzun zamandır aktif bir çalışma yürütülmediği için esnaf ve sanatkarın yeterince sesini duyuramadığını, sıkıntılarını gerek üst meslek kuruluşlarına gerekse siyasi otoriteye aktarıp çözüm bulunamadığını belirten başkan adayı Soner Günay, “Oda yönetimimiz ne üzücüdür ki her konuda pasif kalarak esnaf ve sanatkarın sıkıntıları için çözüm üretmek bir yana sorunlarımızı ilgili kurum veya kişilere aktaramıyor. Esnafın önünü açacak hamleler yapmıyor ya da yapamıyorlar, bu eksiklikleri gördüğümüz için ben ve arkadaşlarım oda yönetimine talip olduk” dedi.

Esnaf ve sanatkarın içinde bulunduğu sıkıntılı ortamdan kurtarılabilmesi için oda başkanlığı olarak neler yapılması gerektiği konusunda uygulayacakları projeler ve çalışmaları hakkında bilgi veren Günay, “Pandemi nedeniyle yaklaşık iki yıldır iş yapamayan bir çok esnaf arkadaşlarımız bugünlerde de içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar nedeniyle siftah bile edemezken,  evine ekmek götürememe tehlikesi ile karşı karşıya kalmışken eli kolu bağlı olarak oturmanın kimseye faydası yok. Hep birlikte el ele vererek bu zor günleri birlikte atlatmanın çaresini arayacağız. Teknolojik gelişmeler karşısında zorlanan esnafımızın elinden tutacağız, internet alışverişleri nedeniyle iş hacmi daralan esnafımız için projeler geliştireceğiz. Oda yönetimimize bugüne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür ediyoruz ancak artık esnafımızın daha aktif bir yönetime ihtiyacı olduğu da ortada duran bir gerçek, ara sıra fuar gezileri düzenlemekle, toplantılara katılmakla esnafımızın sorunlarına çözüm bulunamıyor maalesef. İnşallah bize görev verilirse esnaf arkadaşlarımız arasında güçlü bir dayanışma ile tüm sorunların çözümü için gayret göstereceğiz” dedi.

Kalaycılar ve Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na üye esnafın büyük bir kısmının işyerinin Sanayi Sitesi’nde bulunduğunu belirten Soner Günay, “Geçtiğimiz yıllarda da şimdi de Sanayi Sitesi esnafının en büyük sorunu güvenlik kamerası ve yeterli önlem olmamasıdır. Sanayi esnafının üyesi olduğu odalar buna bizim Kalaycılar ve Madeni İşler Odamız da dahil, bu odalara seçilen yöneticilerimizin seçim vaatleri arasında Sanayi Sitesi’ne kameralı güvenlik sistemi kurmak, gerekirse özel güvenlik bulundurmak gibi hususlar vardı. Uzun yıllar geçti ancak hala bu sözler tutulmadı ve esnafın bu sıkıntısı halen devam etmekte, zaman zaman dükkanının önündeki malzemeler çalınmakta. Biz bu güvenlik hususunu da çözeceğiz, emniyet güçlerimiz ile irtibat halinde olacağız. Ayrıca Belediyemizin Sanayi Sitesi’nde daha etkin hizmet vermesi için talepte bulunacağız.” dedi.

 

 

 

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.