• MODA YAPI

logo

02 Eylül 2021

Göletlerimizdeki kerevit kaçakçılığına göz açtırılmıyor

Bölgemizde Eğirdir Gölünde bulunan ve ticari olarak avcılığı yapılan Kerevit (Tatlı su istakozu)’in bu yıl az olması nedeniyle fiyatlarının 50 TL’ye kadar çıkması ile birlikte Özgüney, Özbayat, Sücüllü göletleri kaçak avcıların gözdesi oldu.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince Sücüllü Göletinde yapılan denetimlerde, yüzlerce kerevit sepeti ve çok miktarda canlı kerevit ele geçirildi. Sepetler Yalvaç Avcılar Kulübü’ne ait tekneyle kıyıya çekilirken, sepetlerde bulunan çok miktardaki kerevit Sücüllü göletine salındı.  Kıyıya çekilen sepetlerin içinde kerevitin yanı sıra çok miktarda avlanabilir asgari ölçülerin altında olan yayın ve sazan balıkları da gölete bırakıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, Sücüllü ve diğer göletlerde kerevit avcılığının yasak olduğunu, kaçak olarak yapılan bu avcılıkla, göletlerde bulunan ve avlanma büyüklüğüne ulaşmamış balık türlerinin de zarar gördüğünü, vatandaşlarımızın kaçak avcılık yapanları İlçe müdürlüğümüze ve ya jandarmaya ihbar etmeleri ile bu kaçakçılığın önüne geçileceği belirtildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.