• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Şubat 2020

Gıda firmalarına sıkı denetim yapılacak

Isparta Tarım ve Orman Müdürlüğü, yaptığı bir yazılı açıklamayla, gıda işletmelerine yönelik denetimlerin sıklaştırılarak sürdürüleceğini duyurdu.

Müdürlükten yapılan açıklama şöyle:

“Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatı ile Türkiye genelinde 81 il ve ilçelerinde başlatılan ürün bazlı gıda denetim seferberliği Isparta ve ilçelerinde de büyük
bir titizlikle yapılmaktadır.

Isparta İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Eyüp Adıgüzel koordinasyonunda başlatılan gıda denetim seferberliği kapsamında il merkezi ve tüm ilçelerinde eş zamanlı olarak denetimler gerçekleştiriliyor.

Denetimlere İlçe Müdürleri, İlçe personeli, Şube Müdürü ve Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli 42 personelden oluşan 16 gıda denetim ekibi tarafından bütün gıda
işletmelerinde denetimler sıklaştırıldı.

Gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığını arttırmak amacıyla yapılan denetim seferberliğinde; süt ve süt ürünleri üreten iş yerleri ile takviye edici gıda üretimi yapan iş yerleri, et ve et ürünleri işleme tesisleri, fırınlar ve unlu mamul üreten yerler, kasap ve şarküteri, marketler, okul kantinleri, lokanta-restoran-kafeteryalar denetlenecektir.

Denetlemelere bizzat katılan Isparta İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Eyüp Adıgüzel; halkımıza sağlıklı ve güvenilir gıdanın arzı için denetimlere yıl boyunca devam edileceğini, tüketiminde sakınca görülen gıdalar ile ilgili olarak vatandaşlarımızdan gelecek geri bildirimlerin son derece önemli olduğunu belirterek, Alo 174 Gıda İhbar Hattını kullanmaları noktasında çağrıda bulundu.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.