• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Ocak 2018

Genel Merkez Delegeliğine Seçilen UYAR’dan Teşekkür

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan ve Başbakan Binalı Yıldırım ile bazı bakanların da katıldığı Ak Parti Isparta İl Kongresinde Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar Genel Merkez Delegeliğine seçildi.

Alınan bilgiye göre, Isparta İl Kongresinde önümüzdeki yaz ayları sonunda gerçekleştirilmesi planlanan Ak Parti Büyük Kongresi için yapılan Genel Merkez Delegeliği seçimi sonucunda İl Başkanı Osman Zabun, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, İl Kadın Kolları Başkanı Ş.Sevim Köse, İl Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Ünlü, Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak ve Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar seçildiler. Uyar, ilçe başkanları arasında seçilen tek isim olarak genel merkez delege listesinde yer aldı.

Kongre ile ilgili olarak ÖZYALVAÇ’a konuşan Uyar, “Bugüne kadar ilimizde yapılan kongreler içinde en büyük katılımla gerçekleşen bir kongreyi Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Bakanlarımızın da katılımları ile başarıyla tamamladık. Kongrenin yapıldığı salon tıklım tıklım dolu olduğu gibi dışarıda da içerdekilerin en az iki katı AK Parti sevdalısı coşku ile demokrasi şölenimize katkı sağladılar. Buradaki coşkuya Yalvaç Teşkilatımız da büyük destek verdi. Kongremize ilçemizden yaklaşık 50 araçla 1200 partilimizle katıldık. Bizimle birlikte Isparta’ya kadar gelerek destek veren partililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bu arada Uyar ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin verdiği bilgiye göre, hafta sonunda yapılan Isparta İl kongresinde Yalvaç adına bir ilkin de yaşadığını belirtildi. Buna göre Hayri Uyar bugüne kadar görev yapan Yalvaç ilçe başkanları arasında ilk defa Genel Merkez Delegeliği görevine seçilen ilçe başkanı oldu. Uyar’ın genel merkez delegeliğine seçilmesinin Isparta’nın Yalvaç’a verdiği önemi gösterdiği yolunda yorumlandığı ve Isparta’nın en büyük ilçesi olan Yalvaç’ın hakettiği hizmetleri alabilmesinin daha da kolaylaşacağı ifade edildi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.