• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Aralık 2018

Gençlik Merkezi, gençleri ve çocukları sporla buluşturuyor

Yalvaç İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren GENÇLİK MERKEZİ, bu yıl gerçekleştirdiği faaliyetlerle, gençler ve çocuklarımızın, sportif faaliyetlerle gelişimine büyük katkıda bulunuyor. Gençlik Merkezi, bu hafta da birçok önemli etkinlikle gençlerimizi ve çocuklarımızı sporla buluşturdu.

 

Yıldız Erkekler Futbol Turnuvası’nda M.Akif Ersoy Ortaokulu Şampiyon

Yalvaç Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yıldız Erkekler Futbol Turnuvası’nda ortaokullar arasında şampiyonluğa Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ulaştı. Finali kaybeden Mehmet Necati Akel Ortaokulu ikinci olurken, Hüyüklü Şehit Aytaç Usta Ortaokulu üçüncü oldu.  3-12 Aralık tarihleri arasında yapılan ve 7 okulun katıldığı turnuvada ilk iki sırayı alan M.Akif Ersoy Ortaokulu ile M.Necati Akel Ortaokulu, Yalvaç’ı Isparta Okul Sporları İl Birinciliği’nde temsil edecekler. Turnuvada dereceye giren takımlara ödüllerini Yalvaç Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, Spor Müdürü Bülent Okumuş, Milli Eğitim Şube Müdürü Sermet Karademir verdiler.

 

Yetenek Taraması’nda Keşfedilen Çocuklarımız Eğitiliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye genelinde başlattığı Sportif Yetenek Taraması Projesi kapsamında, geçtiğimiz yıl ilçe merkezi ve köylerden seçilen 19 yetenekli 4. sınıf öğrencisi, ikinci etap çalışmalarına başladılar.  Yalvaç Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde pazartesi ve çarşamba günleri, antrenör Yusuf Ali Çelik eşliğinde çalışmalarını sürdüren çocuklarımızla ilgili eğitimlerin yıl boyu devam edeceği kaydedildi.

 

Geleceğin Güreşçileri Yetişiyor

Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen bir diğer faaliyet de güreş kursu. Geleceğin güreşçilerini yetiştirme amaçlı antrenmanlar hafta içi 17.00-19.00 saatleri arasında antrenör Tolga Deniz’in kontrolünde sürdürülüyor.

 

Gençlik Merkezi Gönüllüleri’nden Kan Bağışı

Gençlik Merkezi’nde gönüllü olarak sosyal sorumluluk projelerinde görev alan gençlerimiz de, güzel etkinliklere imza atıyorlar. Merkez tarafından yürütülen çalışmalara gönüllü olarak katılarak katkı veren gençler son olarak, dün de Kızılay tarafından getirilen kan bağış tırına giderek kan bağışında bulundular.

Gençlik Merkezi yetkilileri, tüm gençleri merkezdeki sosyal sorumluluk projelerine destek vermek üzere gönüllü olmaya davet ettiler.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.