• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Ağustos 2019

Genç Vücut Geliştirmeci Kalaycı Yine Dereceye Girdi

İlçemizin adını farklı alanlarda gururla yazdıran genç sporcularımızdan Vücut Geliştirme sporcusu Samet Kalaycı katıldığı şampiyona da yine dereceye girdi.

Bu yıl lise öğrenimini tamamlayan 18 yaşındaki genç Vücut Geliştirme sporcusu hemşehrimiz Samet Kalaycı, genç yaşta elde ettiği başarılarla ilçemizin ulusal çapta gelecek vaat eden isimleri arasında olduğunu gösterdi.

Yalvaç Atatürk Anadolu Lisesi’ni bu yıl başarıyla tamamlayan Samet Kalaycı, geçtiğimiz hafta sonu (24-25 Ağustos  tarihlerinde) Ankara’da yapılan Ankara Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda Genç Erkekler +1.78 sıkletinde 3. olarak  önemli bir başarı elde etti.

Katıldığı yarışma ve aldığı derece ile gazetemize bilgi veren Kalaycı, yarışmalara bu yaşta katılan en küçük yaşlı vücut sporcusu olarak elde ettiği başarıyla adından söz ettirdi. Kalaycı’nın Vücut Geliştirme sporu otoritelerince gelecekteki en önemli isimleri arasına gireceği öngörüldüğü belirtiliyor.

İkinci defa katıldığı ulusal bir yarışmada elde ettiği bu başarıyla daha da hırslanan Kalaycı, üniversite yaşamını da sporla ilgili bölümlerde sürdürmeyi hedefliyor. Yalvaç Belediyesi Eski Yazı İşleri Müdürlerinden Nuhtu Kalaycı’nın oğlu olan genç sporcu Samet Kalaycı’yı başarılarından dolayı kutluyor, daha nice başarılarını haber yapmayı diliyoruz.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.