• MODA YAPI

logo

26 Aralık 2018

Genç Çiftçilere Küçükbaş Hayvan Dağıtımı Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yürütülen genç çiftçi projeleri kapsamında Yalvaç’ta 6, Isparta genelinde 30 proje desteklendi. Bu kapsamda, genç çiftçilere toplam 1020 küçükbaş hayvan dağıtımı gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili olarak İl Müdürü Enver Murat Dolunay şu bilgileri verdi:

“Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan genç çiftçi projeleri kapsamında hak sahiplerine küçükbaş hayvanların dağıtımı yapıldı.

İlimizde 2018 yılında 30 genç çiftçimiz, küçükbaş koyun projeleri kapsamında destek ödemesi almaya hak kazanmış olup, genç çiftçi projeleri kapsamında koyun ve koçların dağıtımı
Isparta merkez ve ilçelerimizde yapılmıştır.

Isparta merkez, Atabey, Gelendost, Senirkent ve Uluborlu ilçelerinde 2’şer, Aksu, Gönen ve Keçiborlu ilçelerinde 1’er, Eğirdir ve Sütçüler ilçelerinde 3’er, Şarkikaraağaç ilçesinde 5, Yalvaç
ilçesinde 6 proje olmak üzere toplam 30 proje kapsamında 960 koyun, 60 koçun dağıtımları Isparta Merkez ve İlçelerimizde gerçekleştirilmiştir.

Isparta ve ülkemiz ekonomisine katlı sağlayacak olan genç çiftçi projeleri kapsamındaki koyunculuk projesinin, tüm genç çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.