• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Aralık 2018

Gazipaşa İlkokulu’nda Robotik Kodlama eğitimi

İlçe merkezimizde gayret ve çalışkanlığıyla dikkat çeken eğitim kurumlarımızdan olan Gazipaşa İlkokulu, ilçemizde bir ilke imza atarak çocuklara Robotik Kodlama eğitimi vermeye başladı.

Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Mustafa Veli ŞAHİN,  İlkokul 2. sınıf düzeyinde öğretmen Erkan GÜLTEKİN tarafından başlatılan Robotik Kodlama çalışmaları ile öğrencilerin sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme yetilerine sahip olmalarının amaçlandığını belirtti. Gültekin, programlamayı hem eğlenceli hem de öğretici olarak çocuklara öğretmeyi hedeflediklerini; sorgulayan, üreten ve günümüz ihtiyaçları doğrultusunda beceriler edinmesi gereken bireylerin yetiştirilmesi için kodlama eğitiminin erken yaşlardan itibaren verilmesinin önem taşıdığını belirtti.

Bu projenin Yalvaç genelinde ilkokul düzeyinde yapılması nedeniyle bir ilk olduğunu ve hedefinin 4 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek sene sonu etkinliğinde öğrencilerin yaptıkları programlarla robotlara yön verebilmelerinin sağlanması olduğunu söyleyen ŞAHİN, proje hakkında bilgi almak isteyenlerin okul sitesinden (www.yalvacgazi.meb.k12.tr) projeyi inceleyebileceklerini kaydetti.

Biz de okulumuzu, öğretmen ve öğrencilerini kutluyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.