• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

31 Ekim 2018

GALERİCİLER YALTSO’DA SINAVDA TERLEDİ

TOBB MEYBEM tarafından düzenlenen “İkinci el Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Mesleki Yeterlilik Sınavı” 27-28 Ekim’da Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.
İkinci el motorlu kara taşıtları için; araç alım satımı yapan galeriler vb. işyerleri için zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’na yapılan müracaatlar sonucunda, ilk grupta 12, ikinci grupta 13 kişinin katılımlarıyla TOBB MEYBEM A.Ş. tarafından gerçekleştirildi. İki gün süren sınavda, adaylar hem yazılı hem uygulamalı sınava tabi tutuldular. Yazılı sınavlar, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında, uygulamalı sınav Ergül Oto Galeri’de gerçekleştirildi.
Yalvaç TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, sınav açılış konuşmasında MEYBEM ve Oda eğitimleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, “Birliğimizin MEYBEM gibi profesyonel bir belgelendirme hizmetini bize sunduğu için teşekkür ederim. Fabrikalarımız ve işyerlerimizi uluslararası standartlarda hangi belgeler gerekiyorsa almamızı sağlayacak hemen hemen tüm konularda belgelendirme yapmaktadırlar. Asansör bakım ve onarımcısından,  betoncu, duvarcı, makine bakımcısı, CNC tezgah işçisinden, emlak danışmanlığı ve inşaat boyacısına kadar 37 farklı dalda belgelendirme yapmaktadırlar. Biz de bölgemizin ulusal ve uluslararası standartları yakalamak adına sizin hizmetinizdeyiz. Üyelerimiz, hangi belgeyi, ne zaman isterlerse odamızla iletişime geçmeleri yeterlidir. Hepiniz odamıza hoşgeldiniz, sınavlarınızda başarılar diler, işyerini bizim için hizmete açan Ergül Oto Galeri”ye teşekkür ederim.” dedi.
İki sınavın başarılı şekilde uygulandığı Yalvaç’ta, Mesleki Yeterlilik Belgesi için, YALTSO tarafından müracaat alımına devam edildiği kaydedildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.