• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Foto Boylu Arşivi Sergileniyor… “DÜNDEN BUGÜNE YALVAÇ”

İlçemizde uzun yıllar fotoğrafçılık yapan ve Foto Boylu olarak bilinen merhum Mustafa Kemal Boylu’nun meslek hayatı boyunca çektiği fotoğraflar, oğlu Nuri Boylu tarafından hizmete açılan işletmeyle halkımızın hizmetine sunuldu.

Bu çerçevede, Yalvaç’ımızın ilk fotoğrafçılarından biri olan Mustafa Kemal Boylu’nun tüm (Foto Boylu) arşivi, 21 Ağustos Çarşamba günü Yalvaç 18. PSİDİA ANTİOKHEİA, KÜLTÜR, TURİZM ve SANAT FESTİVALİ etkinlikleri kapsamında “DÜNDEN BUGÜNE YALVAÇ”  adlı fotoğraf sergisi ile hemşehrilerimizle buluştu.

Yalvaç Belediyesi Kültür Merkezi Zemin Katında düzenlenen sergi saat 14.00’te Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü tarafından açıldı. Açılışın hemen ardından Nuri Boylu, babası Kemal Boylu tarafından çekilen Başkan Tütüncü’nün dedesi Halil Tütüncü’ye ait bir fotoğrafı vererek sürpriz yaptı. Sergiyi Başkan Tütüncü ile birlikte hayırsever işadamı Mustafa Büyükkutlu da izledi. Büyükkutlu, Nuri Boylu ile birlikte sergilenen resimler hakkında izleyenlere bilgi verdi.

Hemşehrilerimizin yoğun ilgi gösterdiği açılışta Foto Boylu’nun arşivinden seçilen 35 fotoğraf sergilendi.  Büyük ilgi ve beğeni ile izlediği sergi festival sonuna kadar Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.

Yalvaç dışında bulunan ve Foto Boylu’nun 1959’dan beri çektiği resimlerden oluşan arşivine ulaşmak isteyen hemşehrilerimizin www.fotoboylu.com  internet adresinden ulaşabilecekleri bildirildi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.