• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Kasım 2016

FETÖ OPERASYONLARINDA ÖNEMLİ İSİMLER GÖZALTINDA

fff

FETÖ/PDY soruşturmalarında en etkin yerlerden biri olan ilçemiz Yalvaç’ta dün gece de yeni bir operasyon yapıldı ve 4 önemli isim gözaltına alındı.

 

Alınan bilgiye göre, ilçemizde ciddi bir örgütlenme ağı olduğu tespit edilen FETÖ/PDY ile ilgili çalışmalar kapsamında 3 işadamı ve 1 kamu görevlisi gözaltına alındı.

 

Alınan isimler arasında öne çıkan isim 2005-2007 yılları arasında Ak Parti İlçe Başkanlığı yapan, işadamı H.K. oldu. Dün gece gözaltına alınan H.K.’nin ev ve işyerinde arama yapan polisler, daha sonra H.K.’yi emniyete götürerek ifade işlemlerini başlattı.

 

H.K.’nin ardından alınan diğer Ak Partili isim de daha önce iki kez yönetim kurulu üyeliği yapan, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi, pastane, temizlik şirketi işletmecisi A.B. oldu. A.B. gece saatlerinde gözaltına alınırken evinde ve tadilat çalışmaları süren pastanesinde arama yapan polisler, A.B.’yi de emniyete götürerek ifade işlemini başlattılar.

 

Gözaltına alınan 3. işadamı ise, daha önce FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan işadamı A.G.’nin akrabası ve eski ortağı, kömür ticareti yapan M.A. oldu. M.A.’yı gözaltına alan ekipler, ev ve işyerinde arama yaptıktan sonra ifade işlemleri için kendisini emniyete götürdüler.

 

Operasyonda gözaltına alınan kamu görevlisi, Yalvaç Devlet Hastanesi’nde çalışan ve bir süre Sağlık-Sen İlçe Temsilciliği de yapan B.Ç. oldu. B.Ç.’nin kardeşi, eski hastane müdürü S.Ç. de bir süre önce FETÖ/PDY operasyonları kapsamında açığa alınmıştı. B.Ç.’yi gözaltına alan ekipler evinde arama yaptıktan sonra ifade işlemleri için kendisini emniyete götürdüler.

 

Emniyette sorguları süren 4 ismin bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

 

Diğer yandan, önümüzdeki günlerde operasyonların süreceği ve yeni isimlerin gözaltına alınacağı duyumları alınıyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.