• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Mart 2020

Fen İşleri’nden Yalvaç’a “EVDE KAL” Çağrısı

Tüm  Dünya’yı saran ve yaklaşık iki hafta önce ülkemizde de görülmeye başlanarak  yayılan Korona Virüs adlı salgın hastalık nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nca zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması uyarılarına çeşitli kurum ve kuruluşlar da katılıyor.

İlçemizde son olarak Yalvaç Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü vatandaşlarımıza “EVDE KAL” çağrısı yaptı. Fen İŞleri Müdürlüğü’nün etkinliğine Belediye Başkanı  Halil Hilmi Tütüncü de katıldı. Başkan Tütüncü, çağrılara uyarak evinde  kalan vatandaşlarımıza  teşekkür etti.

Geçtiğimiz perşembe günü öğle saatlerinde eski hayvan pazarı meydanında bir araya gelen Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’nün tüm personeli Korona Virüs salgınına karşı herkesi duyarlı olmaya çağırdılar ve zorunlu  olmadıkça evden çıkılmaması  gerektiğini ifade  ettiler. Fen İşleri Müdürü Nafiz Akgün de yaptığı açıklamada, ülke olarak zor bir  dönemden geçerken ilçe  halkı olarak bu salgın hastalığın en hafif şekilde atlatılabilmesi için uyarıları dikkate alarak sokağa çıkılmamasının büyük önem taşıdığını belirtti. Akgün, “Yalvaç Belediyesi Fen İşleri olarak diyoruz ki  bu hastalığı önlemenin ilk şartı  zorunlu olmadıkça  evden  çıkmamaktır, uyarıları dikkate alalım, birlikte bu hastalığı da yenelim. Bizler sizleri için varız. Ne olur evde kalın.” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.