logo

06 Eylül 2023

Facebook haberciliğine Kozluçay Muhtarı Öz’den tepki

Isparta’da kurulan birçok haber sitesinde masa başında oturarak Facebook hesaplarını takip ederek yapılan haberlerdeki yanlışlıklara bir yenisi daha eklendi.

Dün Isparta’da yayın yapan bir haber sitesinde ilçemize bağlı Kozluçay Köyü’nde 30 koyunun zehirlenerek telef olduğu haberi yapıldı.

Haberin Kozluçay Köyü’müzle herhangi bir ilgisinin olmadığı Kozluçay Muhtarı Mevlüt Öz ve köy halkının tepkileriyle ortaya çıktı.

Gazetemize bilgi veren Kozluçay Muhtarı Öz, “Bir haber sitesinde Kozluçay Köyümüzde 30 koyun zehirlendiği haberi asılsız olup, sözde haberde ismi geçen şahıs Kozluçay nüfusuna kayıtlı değildir ve bu yönde bir bilgi muhtarlığımıza bildirilmemiştir. Kozluçay Köy Muhtarlığı bu yalan haberi yazıp Kozluçay Köyü’nü karalayan haber sitesine yönelik yasal süreç başlatacaktır. Kozluçay’ın insanı değil koyun zehirlemek, karınca bile incitmez, Kozluçay halkı mert, yardımsever insanlardır. Böyle bir hadisenin köyümüzle ilgisinin olmadığını sizin aracılığınızla duyurmak isteriz. Isparta’da oturduğu yerde haber yapan bu sitelerin yöneticileri daha dikkatli davranmalı.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.