• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

01 Mayıs 2021

Esnaf Odaları Birliğinden Terziler Sitesi Esnafına Destek

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği,  Yalvaç’ta çıkan yangında işyerleri zarar gören Terziler Sitesi esnafını yalnız bırakmayarak maddi yardımda bulundu. Birlik Başkanı Ahmet Tural’a teşekkür eden esnaf, Terziler Sitesi’nin yeniden canlandırılması için yetkililerden destek bekliyor.

Yalvaç’ta 12 Mart 2021 tarihinde Terziler Sitesi’nde çıkan yangında 84 işyeri zarar görmüş, site kullanılamaz hale gelmişti. Yangının hemen ardından Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural beraberinde oda başkanlarıyla birlikte site esnafını ziyaret etmiş, mağdur durunda olan esnafa destek olacaklarının sözünü vermişti. Bu kapsamda Birlik bünyesinde toplanan nakit yardımı, esnafın banka hesap numaralarına aktarıldı.  Oda başkanlarıyla birlikte, site esnafıyla bir araya gelen Başkan Tural, “İmkanlarımız ölçüsünde ahilik kültüründen gelen yardımlaşma ve dayanışma düsturuyla esnafımıza destek olduk” dedi.

 

ESNAF TERZİLER SİTESİNİN AYAĞA KALDIRILMASINI İSTİYOR

Verilen destekten dolayı Birlik Başkanı Ahmet Tural’a teşekkür eden Terziler Sitesi esnafı,  işyerlerinin yeniden hayata geçirilmesi için destek beklediklerini ifade ettiler. Site esnafından Mevlüt Gümüşbaş, “Birlik Başkanımız Ahmet Tural’ın öncü olmasıyla Sitemizde çıkan yangın sonrası çeşitli kuruluşlarca maddi yardım sağlandı. Ankara’da da Kasaplar Çarşısında benzer bir yangın çıkmış. Burayı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız binanın yenileceği müjdesini vermişti. Bizler de Terziler Sitemizin yenilenmesi için destek bekliyoruz” diye konuştu. Sitede çıkan yangından sonra kendilerini ilk ziyarete gelenin Birlik Başkanı Ahmet Tural olduğunu kaydeden Necmettin Kondal, “Bizlere maddi yardım sağlamalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca Kaymakamlık, Sosyal Yardımlaşma ve afet yardımlarından yararlandık. Valimize milletvekillerimize bu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Ancak işyerlerimizin de yeniden hayata geçirilmesini istiyor bunun için de Birlik Başkanımızdan, Valimizden, milletvekillerimizden, Çevre Bakanlığımızdan destek bekliyoruz. Ankara’da yangında zarar gören Kasaplar Çarşısı’nın Çevre Bakanlığınca yenilenecek olması bizleri memnun etti. Bizler de benzer bir destek bekliyoruz” dedi. Site esnafından Mehmet Yiğit de, “Terziler Sitesinde çıkan yangından dolayı mağdur olduk. İşyerim yandı. Burada Birlik Başkanımızdan, yerel yönetimlerden, milletvekillerimizden sitemizin yeniden ayağa kalkması için destek bekliyoruz. Maddi yardımlardan faydalandık. Ancak 300 kişiye ekmek veren sitemizin yeniden yapılmasını rica ediyoruz” dedi.

 

İŞYERLERİ AÇILIRSA 300 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Yalvaç Terziler Odası Başkanı Rüştü Döklü ve Esnaf Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Sürmeli Yağcı da,  “Yangın meydana geldikten sonra Ahmet Başkanımız bizleri yalnız bırakmadı.  Esnafımızı ziyaret ederek sorunları dile getirdi. Milletvekillerimizin, Valimizin ziyaretleri sonrası Kaymakamlık, AFAD tarafından maddi yardımlar yapıldı. Teşekkür ediyoruz. Ancak Terziler Sitesi şu anda harap vaziyette. İşyerlerinin bir an önce açılmasıyla 300 kişiye istihdam sağlanacak.

Esnafımız mağdurdur. Yetkililerden bir an önce işyerlerimizin ayağa kaldırılması için gerekenin yapılmasını rica ediyoruz” diye konuştular.

 

YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA AHİLİK KÜLTÜRÜMÜZDE VAR

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, Yalvaç Terziler Sitesinde çıkan yangında 84 işyerinin zarar gördüğünü anımsatarak “Yangının ardında oda başkanlarımızla birlikte site esnafını ziyaret eden ilk bizler olmuştuk. Esnafımıza imkanlarımız ölçüsünde ahilik kültüründen gelen yardımlaşma ve dayanışma düsturuyla destek olacağımızın sözünü vermiştik. Birliğimiz bünyesinde başlattığımız bağış kampanyasıyla topladığımız miktarı aynı zamanda yardımlaşma ayı olan mübarek Ramazan ayında esnafımıza vererek,  bir nebze olsun yaralarına merhem olmayı amaçladık. Tabi ki devletimiz tarafından esnafımıza yardım yapılmıştır. Verilen desteklerden dolayı Sayın Kaymakamımıza,  Valimize, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Devletimizden yeni taleplerimiz vardır.  Yetkililere bunları iletmek suretiyle destek alacağımızı umuyorum. Çünkü ateş düştüğü yeri yakıyor. Biz de bu bağlamda esnafımıza maddi yardımda bulunuyoruz. Banka hesap numaralarına aktarıyoruz. Ayrıca işyeri kapanan bu nedenle sıkıntıda olan esnafımıza da gıda yardımında bulunuyoruz. Esnafımıza bir kez daha geçmiş olsun. Rabbim beterinden saklasın.

Yine mübarek Ramazan ayı dolayısıyla Birliğimiz öncülüğünde oda başkanlarımızla ilçemizde mağdur olan esnafa destek olacağız. Bu vesileyle tüm Yalvaçlı hemşehrilerime hayırlı Ramazanlar diliyor, şimdiden Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.