• MODA YAPI

logo

14 Ocak 2022

Eski emniyet binası artık Milli Eğitim’in

Önceki yıllarda Yalvaç Emniyet Müdürlüğü, ardından da karakol olarak hizmet veren bina, bugün itibariyle Yalvaç Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edildi.

Alınan bilgiye göre, Yalvaç Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizde hizmete sokulmak istenen Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) ve Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) kurumları için gerekli olan ihtiyaç gerekçe gösterilerek Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden tahsisi istenen bina, ilgili kurumların olumlu görüşünün ardından Milli Eğitim’e tahsis edildi.

Tahsisin gerçekleşmesinin ardından dosyaları hazırlanan Rehberlik Araştırma Merkezi ve Bilim ve Sanat Merkezi kurumlarının açılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na gerekli müracaatların yapılacağı, kabul edilmesi halinde önümüzdeki aylardan itibaren söz konusu binanın RAM ve BİLSEM olarak hizmet vereceği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, “Yalvaç ve bölgemiz için önemli bir kazanım olacak RAM ve BİLSEM için gerekli olan binanın tahsisinin tamamlandığını sevinçle haber aldık. Bu konuda gerekli desteği veren Kaymakamımız Haluk Şimşek, Emniyet Müdürümüz Ali Özher, Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Kocagöncü ve tüm yetkili bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede ilçemize ve bölgemize hizmet verecek iki önemli kurumu ilçemize kazandırmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.