• osman-köse

logo

24 Eylül 2023

Emniyet suçlulara göz açtırmıyor

Isparta Emniyet Müdürlüğü, suç ve suçlularla mücadele konusunda her geçen gün önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

 

BİR HAFTADA ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARANAN 30 KİŞİ YAKALANDI

Isparta İl Emniyet Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince son bir haftada yapılan çalışmalar neticesinde haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan, farklı il ve çeşitli suçlardan aranan toplam 30 şahıs yakalandığını duyurdu. Son olarak il merkezi ve ilçelerde 21.09.2023 günü İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan eş zamanlı operasyonlar neticesinde aralarında Yağma suçundan 18 yıl 6 ay 23 gün kesinleşmiş hapis cezası ile aranan C.K. ve Hırsızlık suçundan 15 yıl 9 ay 5 gün kesinleşmiş hapis cezası ile aranan M.K. ve 17 Yıl 3 Ay hapis cezası ile aranan E.E. olmak üzere haklarında yakalama kararı bulunan toplam 8 kişi yakalandığı kaydedildi.

 

KAÇAK ZİRAİ İLAÇ ELE GEÇİRİLDİ

Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince kaçakçılık faaliyetlerini önlemeye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında 15.09. 2023 tarihinde gerçekleştirilen operasyonel çalışma neticesinde, yapılan ikamet aramasında 1414 Adet/Şişe Sahte veya Kaçak olduğu değerlendirilen Zirai İlaç ele geçirildiği açıklandı. Ele geçen suç unsuru ürünler ile ilişkili olarak Türk Ceza Kanunu’nun 187. maddesi “Kişilerin Hayatını ve Sağlığını Tehlikeye Sokacak Biçimde İlaç Yapma veya Satma” suçu kapsamında iki şüpheli şahıs hakkında adli işlem yapıldığı kaydedildi.

 

142 BİN TL DEĞERİNDE SAHTE PARA YAKALANDI

Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince 17. 09.2023 tarihinde yapılan çalışmalarda, sahte olarak basılıp piyasaya sürülmeye hazırlanan 372 adet 100 TL’lik banknot, 524 adet 200 TL’lik banknot olmak üzere toplamda 142.000 TL değerinde 896 adet sahte para ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ele geçirildiği açıklandı. Ele geçen suç unsuru ürünler ile ilişkili olarak TCK197 suçları kapsamında iki şüpheli şahıs hakkında adli işlem yapıldığı, şahısların çıkarıldıkları adli merciler tarafından tutuklandığı kaydedildi.  Isparta Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Isparta halkımızın Huzur ve Güven ortamında yaşamalarını sağlamak, vatandaşlarımızı suç ve suçludan korumak amacıyla Isparta Polisi olarak tüm birimlerimizle birlikte alanda hâkimiyeti sağlayarak, sokakta, uygulama noktalarında, eğlence mekânları/çevrelerinde, eğitim kurumları çevrelerinde zaman mefhumu gözetmeksizin çalışmaktayız.” denildi.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.