• MODA YAPI

logo

13 Eylül 2021

EKO-BİR OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

EKO-BİR (Eğirdir ve Kovada Çevre Koruma Birliği Olağan Meclis toplantısı, birliğin toplantı salonunda gerçekleşti.

Daha önce 31 Ağusto 2021 tarihinde saat 15: 00’te Birlik Toplantı Salonu’nda yapılması planlanan, çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen Eğirdir ve Kovada Gölü Çevre Koruma Birliği (EKO- BİR) Mayıs 2021 Olağan Meclis Toplantısı 3 Eylül 2021 tarihinde aynı yer ve saatte 33 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Birlik Başkanı ve Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin ve Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün de katıldığı toplantıda 2019 Yılı ve 2020 Yılı Birlik Kesin Bütçeleri görüşüldü. Gizli oyla Birlik Başkanı, 1. Meclis Başkan Vekili, 2. Meclis Başkan Vekili, Divan Katipleri, Encümen Üyeleri ve Plan ve Bütçe Komisyonu seçimleri yapıldı.

İki yıllığına yapılan seçimde, Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin, Birlik Başkanlığı görevinde güven tazeledi.

1. Meclis Başkan Vekilliğine Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, 2. Meclis Başkan Vekilliğine Eğirdir İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Sarpdağ seçildi.

Divan Katipleri değişmezken Encümen Üyeliklerine Gelendost İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Tula, Isparta Belediye Başkan V. Uğur Büyükçulcu, Yukarıgökdere Köyü Muhtarı Ahmet Sarı, Akkeçili Köyü Muhtarı Mustafa Ünal, Taşevi Muhtarı Yaşar Güzel, Yılgıncak Köyü Muhtarı Hayrettin Şenol seçildi. Toplantıda görüş ve öneriler dinlenerek bütçe değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıdan sonra Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve Yukarı Gökdere Köyü Muhtarı Ahmet Sarı’nın organize ettiği Yukarı Gökdere Köyü Kocapınar mevkiindeki yemek organizasyonu gerçekleştirildi. Buradaki toplantıda da talepler, ihtiyaçlar, yaşanan ve yaşanması beklenen sıkıntılar değerlendirildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.