• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

06 Kasım 2019

Ekim Ayında Isparta’da 194 Sürücü Belgesine El Kondu

Isparta İl  Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Ekim ayında gerçekleşen trafik denetimleri sonucu 194 kişinin sürücü  belgesine el konulduğu  bildirildi.

Açıklamaya göre denetimlerde eksiklik veya herhangi bir kusuru bulunan araçların trafikten men edildiği, hız ihlali yapan 4146 sürücü hakkında da işlem yapıldığı ifade edildi.

İlimizde trafik güvenliğini sağlamak amacıyla Ekim ayında yapılan denetimler ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama:

“İlimiz genelinde hız ihlali yapın araç sürücüleri, alkollü araç sürücüleri, modifiyeli otomobiller, motosikletler ve motorlu bisikletlerin çoğunlukla trafik kazalarına karıştığı tespit edilmiştir.

Bu nedenle 1 Ekim – 31 Ekim 2019 tarihleri arasında bir aylık süre içerisinde; 1967 motosiklet ve motorlu bisiklet denetlenmiş olup, 558 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsü hakkında işlem yapılarak 398 motosiklet ve motorlu bisiklet trafikten men edilmiştir.

341 modifiyeli otomobil denetlenmiş olup, 341 modifiyeli otomobil sürücüsü hakkında işlem yapılarak, 53 modifiyeli otomobil trafikten men edilmiştir.

6949 sürücü alkol denetimine tabii tutulmuş, alkollü araç kullanan sürücüler hakkında işlem yapılarak, 194 sürücünün sürücü belgelerine geçici süreli el konulmuştur.

202 okul servis aracı denetlenmiş olup, emniyet kemeri takmamak, dur lambasını yakmamak ve fazla yolcu almak ihlallerinden 13 okul servis araç sürücüsüne işlem yapılmıştır.

Hız ihlali yapan 4146 araç sürücüsü hakkında işlem yapılmıştır.

Yukarıda belirtilen nedenlerle trafik güvenliğini sağlamak için modifiyeli otomobiller ile motosikletler ve motorlu bisikletler başta olmak üzere tüm araçlar üzerinde etkin denetimlerimiz kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.