logo

18 Mayıs 2019

Ekici: KAGİK Kooperatifleşme Yolunda İlerliyor

Kısa adı KAGİK olan Isparta Kadın Girişimciler Kurulu’nun İl Başkan Yardımcısı Şerife Hanım Ekici, Yalvaç’ta kadın girişimcilerin, ekonomik ve sosyal alanda faaliyet göstermek ve varlıklarını sürdürmek için kooperatifleşme kararlılığında olduklarını bildirdi.

Kadın girişimciler kurulu olarak bir önceki toplantıda alınan karar gereği kooperatifleşme çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten KAGİK İl Başkan Yardımcısı Ekici,  “Daha önce hem siyasette hem de sivil toplum kuruluşlarında aktif şekilde aldığım görevlerle edindiğim tecrübe ile tüm Yalvaçlı bayan esnafları bir araya getirerek dayanışma ve birlik içerisinde hareket etme kararımızın, sözümüzün arkasındayız. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor, edecek. Yapacağımız güzel ve faydalı işlerle Yalvaç ve ülke ekonomisinin gelişmesinde biz de önemli roller üstleneceğiz” dedi.

KAGİK İl Başkan Yardımcısı Şerife Hanım Ekici, çalışmaları sırasında Isparta Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Emine Büyükçulcu’dan büyük destek gördüklerini belirterek şunları söyledi: “İktisadi hayatın her noktasında yer alan ve yer almak isteyen kadınlarımızla birlikte planlı bir şekilde örgütlenerek, günümüz serbest piyasa ekonomisini reel kurallara uygun, ayakları yere basan şekilde, ticari faaliyetler gerçekleştireceğiz. Amacımız, sadece para kazanmak değil tabii ki, yapacağımız ekonomik faaliyetlerle beraber sosyal, kültürel ve eğitsel alanlarında da, hep beraber çok anlamlı ve güzel işlere imza atacağız. Yapacağımız işlerde, ekonomi dünyasındaki, başarılı iş kadınlarımızdan örnek teşkil edecek, başarılı işlerle bir bilgi ve deneyim alışverişini başlatacağız”. KAGİK İl Başkan Yardımcısı olarak amacının Yalvaç’ın çalışkan ve azimli kadınlarının önünü açılması, ekonomik faaliyetleri için aradıkları destek ve altyapının oluşturulabilmesi için gerekli adımların atılması yönünde gayretlerinin sürdüğünü belirten Ekici, “Çalışmalarımız sırasında bize desteklerini esirgemeyen Yalvaç Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Yalçın Kurucu ve Yönetim Kurulu’na, KAGİK’in bina ihtiyacı ve diğer ihtiyaç duyacağı konularda seve seve yardımcı olacağını belirten Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’ye, KAGİK İl Başkanımız Büyükçulcu’ya teşekkürlerimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Türkiye Ormancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Eğitim, Araştırma ve Dış İlişkiler Koordinatörü, Avrupa Kooperatiflerinin üst örgütü olan Cooperative Europe Yönetim kurulu üyesi ve Ticaret Bakanlığına gönüllü olarak Sosyal Kooperatifler konusunda danışmanlık yapan gazetemiz yazarı Ünal Örnek ile de işbirliği içinde olduklarını ifade eden Şerife Hanım Ekici, “Kadınlarımızın ev ve ülke ekonomisine katkı yapmaktan öte, erkeklerle birlikte eşit ve paydaş bir şekilde ekonominin esas aktörleri olmasını sağlayarak yapılacak güzel ve faydalı işlerle, Yalvaç ve ülke ekonomisinin gelişmesinde biz de önemli roller üstleneceğiz” dedi.

KAGİK olarak Yalvaç’ta alt yapı çalışmalarının devam ettiğini, şu ana kadar üç farklı ürün üzerinde yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten Ekici’nin verdiği bilgiye göre KAGİK Yalvaç’ta çok kısa süre içerisinde faaliyete geçecek.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.