• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

07 Mayıs 2018

Eğlenmek İçin Kullanılan Silah Bir Can Aldı

İnsanlarımızın bilinçsizliği, yasaların yeterince uygulanamaması sonucu, düğün, nişan, asker uğurlama ve benzeri etkinliklerde sevincini silahla göstermeye çalışanlar, bir genci daha hayattan kopardı.

Acı haber dün akşam saatlerinde ilçemize bağlı Çamharman Köyü’nden geldi. Alınan bilgiye göre, Bahtiyar köyümüzden 19 yaşındaki A.Can Çetin isimli bir genç, Çamharman köyünde katıldığı nişan töreninde eğlence sırasında göğüs kısmına isabet eden kurşunla bir anda yere yığıldı kaldı.

Hemen olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından Yalvaç Devlet Hastanesi’ne kaldırılan A.Can Çetin isimli genç burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Olayla ilgisi bulunduğu belirlenen iki kişinin gözaltına alındığı ve geniş çaplı soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de zaman zaman meydana gelen düğün, nişan benzeri özel kutlamalarda sevincini göstermek amacıyla gelişi güzel bir şekilde silahla ateş ederek toplumun huzur ve güvenliği tehlikeye atılırken, dahası birçok hayatın söndüğü ortadayken ilgilere soruyoruz:

Topluluk içinde, düğün, nişan, asker uğurlama ve benzeri etkinliklerde rahatça, kimseden çekinmeden silah kullanılması serbest midir? Yasak ise neden düğünlerde ve benzeri yerlerde silahlar rahat rahat kullanılabiliyor?

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.