• MODA YAPI

logo

21 Nisan 2022

Eğitim-İş Sendikası eğitim camiasını iftarda bir araya getirdi

Eğitim-İş Sendikası Yalvaç Temsilciliği tarafından dün akşam Masır Düğün ve Etkinlik Salonu’nda iftar daveti verildi.

Eğitim-İş’in iftar davetine eğitimci sendika üyelerinin yanı sıra Yalvaç Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol, İyi Parti Yalvaç İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş ve yönetim kurulu üyeleri, CHP yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda misafir katılım gösterdi.

Ramazan ayının havasına uygun bir birlik ve beraberlik organizasyonunu, uzun süren pandemi döneminin ardından gerçekleştirmeyi amaçladıklarını belirten Eğitim-İş Sendikası Yalvaç İlçe Temsilcisi Tuncay Dolmacı, “Bir arada olmayı özlediğimiz bu günlerde mübarek Ramazan ayımızın vesilesiyle eğitim emekçilerimiz ve ailelerimizle bir araya geldik. Yemeğe katılım gösteren tüm üyelerimize, Yalvaç Milli Eğitim Müdürümüz Necdet Erol, İyi Parti Yalvaç İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş ve yönetim kurulu üyelerine, CHP Yalvaç İlçe Yönetimine ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Geçtiğimiz aylarda çalışma hayatını tamamlayarak emekli olan sendika üyeleri Nural Cengiz, Dilaver Metin, Mehmet Yılmaz, Cihangir Büyükkorkmaz’ın emekliliklerini kutlayarak plaketlerini takdim eden Dolmacı, emek mücadelelerine birlikte devam edeceklerini belirterek yaptığı kısa konuşmada, son aylarda artan hayat pahalılığı karşısında emeklerinin karşılığını alamamaktan yakındı. Yalvaç’ta eğitim hayatında yaşanan sorunları da dile getirerek, “Çocuklarımızın iyi eğitim alması, öğretmenlerimizin ve diğer eğitim emekçilerimizin en uygun çalışma ortamında hizmet vermesi için sorunları ve çözüm yollarını anlatmayı sürdüreceğiz. Sendikacılık bunu gerektirir. Eğitimde bu kadar sorun yaşanırken, çalışanların ekonomik haklarında büyük kayıplar yaşanırken sesini çıkarmayan yandaş sendikalara karşı; biz bu sorunları yaşayan ve çözüm isteyen herkesin sesi bir sendika olmaya devam edeceğiz. Derdimiz bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. Bu mücadeleyi de her zaman her koşulda sürdüreceğiz.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.