• İYİ Parti Yalvaç Mustafa Kodal
  • MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

09 Mart 2023

EĞİTİM İŞ: BASKILARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Eğitim İş Sendikası Yalvaç Temsilciliği tarafından sendika  ve sendika yöneticisi Tunçay Dolmacı’ya yönelik yürütülen baskılarla ilgili olarak bir basın açıklaması yapıldı.

Sendika tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

“İlçe temsilcimiz Tunçay DOLMACI 6 Şubat 2023 tarihinde bir soruşturma kapsamında Ankara’dan gelen bakanlık müfettişleri tarafından ifadesi alınmak üzere çağrılmıştır. Soruşturmanın sebebinin Yalvaç Eğitim Bir Sen ilçe temsilcisi Murat Sezer’in 10.01.2023 tarihinde Yalvaç Adliyesine yaptığı şikâyet olduğu tarafımızdan bilinmektedir.

Şikâyet gerekçesi olarak da bir sendika temsilcisi olarak sorumluluğu gereği tüm öğretmen ve memurların haklarını savunmak amacıyla sosyal medyada hiçbir haraket ve suçlama içermeyen yapmış olduğu eleştirel bir haber paylaşımdan dolayı olduğu anlaşılmıştır. Bizim yıllardan beri, her türlü yanlışlık ve usulsüzlükler üzerine yapmış olduğumuz şikâyetlerde adeta kaplumbağa hızında hareket eden, şikâyetlerimizi genelde sümen altı eden, şikâyetlerimiz üzerine lütfedip açtıkları soruşturmalarda da göstermelik olarak en alt seviyeden cezalar veren bir anlayış ve uygulamada olmalarına karşın; bizim aleyhimize olan mesnetsiz bir şikâyet üzerine adeta hazine bulmuşçasına jet hızıyla hareket edip, ülkemizin başına gelen büyük deprem felaketinin olduğu gün başka hiçbir işleri kalmamış gibi taaa Ankara’lardan müfettiş gönderip, ışık hızında verilebilecek en ağır cezayı veren bir anlayışla karşı karşıyayız.

Yalvaç’ta yıllardan beri süregelen liyakatsiz ve usulsüz her türlü görevlendirmenin ve atamanın müsebbibi olan, Yalvaç Milli Eğitimi ve paydaşlarıyla ilgili hiçbir sorunun çözümüne yönelik katkı sunmadığı gibi pek çok sorunun da bizatihiortaya çıkmasına neden olan, Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün AKP İlçe Yönetim Kurulu Başkanı ve Gençlik Kolları temsilcileriyle yasalara aykırı olduğu bilinmesine rağmen bir okulu ziyaretine ve öğrencilerin yemeğine ortak olmasına ses çıkarmayan, ayrıntılarına dikkat etmeden imzaladığı basit bir promosyon sözleşmesiyle Yalvaç Milli Eğitim çalışanlarını binlerce lira zarara uğratan, varlık amacı eğitim camiasının haklarını savunmak olmasına rağmen kendi üyeleri de dahil hiçbir eğitim çalışanının sorununa çözüm üretemeyen; bütün bunlara rağmen Yalvaç eğitim ve eğitim camiasıyla ilgili her türlü soruna kısıtlı imkanları dahilinde el atıp çözüm üreten bir sendika yöneticisini şikayet etmekten zerre kadar ar etmediği görülmüştür. Bu da bizim nazarımızda kendi acziyetlerinin en açık ve sarih göstergesidir.

Tüm baskılara ve yapılan haksızlıklara rağmen Yalvaç eğitim camiasının yararına olacak ve haklarını savunacak her türlü çalışmaya korkmadan, yılmadan, sinmeden ve bir adım dahi geri atmadan devam edeceğimizin bilinmesini isteriz. Çünkü bizim sendikamız bir menfaat sendikası değildir.  Yandaş sendika değildir. Yalnızca hak, hukuk ve adalet arama sendikasıdır, bir gün şartlar değişse bile hep öyle kalacaktır. Bunun bütün Yalvaç halkı ve eğitim camiası tarafından bilinmesini isteriz.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.