• MODA YAPI

logo

Eğirdir’in doğalgazıyla altyapısı birlikte yapılacak

Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’ün bugün önemli misafirleri vardı. Eğirdir Belediyesi’nin talebi üzerine alt yapı, üst yapı, mimari ve bunun gibi her türlü projede altlık olması için güncel hali hazır yapımı işi için İller Bankası’na başvuru yapılmıştı. İller Bankası aracılığı ile ihale edilen hali hazır harita yapım işinde sona gelindi.

İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve İller Bankası Antalya Bölge Müdürlüğü teknik ekibi ile Belediye teknik ekibi söz konusu işin kabulü için sahada incelemelerde bulundu. İnceleme sonunda Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ü makamında ziyaret eden teknik ekip proje hakkında Başkan GÖK’e bilgiler verdiler. Yeni yapılacak projelerle ilgili Belediye ve İller bankası işbirliğine vurgu yapılarak yeni projelerde buluşmak için temennilerde bulunuldu. Hatırlanacağı üzere Başkan Veli GÖK’ün de sürekli üzerinde durduğu Eğirdir İçme Suyu şebeke hattının yenilenmesi ve kanalizasyon şebeke hattının yenilenmesi işi hakkında teknik çalışmalar devam ediyor. Bu anlamda zamanla hepsinin hayata geçmesi bekleniyor. Özellikle 2022’de Doğalgaz’a kavuşacak olan Eğirdir’in aynı anda eş zamanlı olarak içme suyu ve kanalizasyon hattının yenilenmesi öngörülüyor.

Ankara ve Antalya’dan Eğirdir’e gelen İller Bankası teknik personeli toplantıdan sonra Elektrikli Tekne turuna katılıp Eğirdir’i gezdikten sonra, Eğirdir Belediyesi’nin Citta Slow marketlerinde bulunan elma ve elma ürünlerine yoğun ilgi göstererek alışveriş yaptıktan sonra Eğirdir’den mutlu ayrıldılar.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.