• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Eylül 2021

Eğirdir’de TOKİ binaları yapılıyor, ikincisi yolda

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Eğirdir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen Eğirdir TOKİ Binalarının yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Eğirdir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Eğirdir Konya yolu üzeri Bağlar mahallesinde yapımı devam eden 142 Adet Konut ve 1 Adet ticaret merkezi inşaatı yükseliyor.

Açıklamaya göre, inşaatlar bittikten sonra kuradan çıkan ev sahipleri ile iletişime geçilerek gerekli işlemler yapıldıktan sonra evleri teslim edilecek. Yüklenici Firma Deniz Yapı Taahh. Proje Müş. ve Tic. A.Ş. tarafından inşaat yapım çalışmaları devam eden Eğirdir TOKİ binalarının 2022’de teslim edileceği öğrenildi.

 

2. ETAP TOKİ İÇİN BAŞKAN VELİ GÖK’ÜN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Birinci etap TOKİ evlerinin önümüzdeki ilk bahar aylarında bitmesi ve vatandaşların evlerine kavuşması bekleniyor. Diğer yandan 2. Etap TOKİ evleri için Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün çalışmalarının sürdüğü de öğrenildi.

 

YALVAÇ’TA HENÜZ SOMUT BİR İLERLEME YOK

Diğer yandan, geçtiğimiz aylarda Yalvaç Kaymakamlığı tarafından TOKİ Başkanlığı’na yapılan başvurunun ardından henüz somut bir gelişme yaşanmazken, Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer’in meclisin açılacağı önümüzdeki hafta Ankara’da gerekli temasları yapacağı kaydedildi.

Yalvaç Belediyesi’nin söz verdiği sosyal konutlar içinse henüz hiçbir adım atıldığı gözlenmedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.