logo

20 Ağustos 2021

Eğirdir’de kanalizasyon-içme suyu altyapısı değişimi doğalgazla beraber yapılacak

Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’ün göreve geldiği günden bugüne kadar sarf ettiği performans gıptayla izleniyor. Gök’ün son büyük projesi, doğalgazın Eğirdir’e getirilmesi ile kanalizasyon ve içme suyu altyapısının değiştirilmesini birlikte gerçekleştirmek.

Eğirdir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Eğirdir’e doğalgazın getirilmesi ile birlikte kanalizasyon şebeke yenileme projesinde sona geliniyor. İçme suyu şebeke yenileme projesi ise ihale aşamasına geçti. Yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 2 yıldır  çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

Bu kapsamda, geçtiğimiz gün Arısu Mühendislik Mim. Müs. Ltd. Şti. yükleminde bulunan Eğirdir Kanalizasyon Kesin Projesi kapsamındaki jeoteknik etüde ilişkin zemin araştırmaları, İller Bankası A.Ş. Antalya Bölge Müdürlüğü kontrollüğünde ilçenin 24 ayrı noktasından, 3-3,5 metre derinlikte kazı işlemleri yapılarak zemin ve kaya numuneleri alındı.

Kanalizasyon Kesin Projesi çalışmalarının Eğirdir’de başlaması Eğirdir halkı tarafından sevinçle karşılandı.

Açıklamada, Başkan Veli GÖK’ün, sadece doğalgaz değil, kanalizasyon ve içme suyu şebekesinin alt yapısının değişmesi için büyük gayretle çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.