• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

06 Ağustos 2017

DSİ’nin YALVAÇ Yatırımları SON SÜRAT SÜRÜYOR

Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğü’nün Yalvaç ilçe merkezi ve köylerindeki yatırımları son sürat devam ederken, yatırımların büyüklüğü ve yapım hızı büyük takdir topluyor.

Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürü Mahmut Berber’in yoğun gayretiyle bir yandan yeni ihaleler ve sözleşmeler hayata geçerken, bir yandan da yapımı süren yatırımlar sürekli denetlenerek verim ve süratleri arttırılıyor.

y.kasikaragolet

DSİ’den alınan bilgiye göre, Yukarı Kaşıkara Göleti’nde dolgu çalışmaları planlandığı şekilde yürütülüyor.

kozlucay

Diğer yandan, DSİ’nin ilçemizdeki bir başka yatırımı olan Kozluçay Köyü Taşkın Koruma inşaatı tamamlandı. Alınan bilgiye göre iş kapsamında 1150 metre çift taraflı beton duvarlı kanal, 500 metre kanal yükseltilmesi, 5 menfez, 3 plak köprü ve tel çit korkuluk yapıldı. Bu yatırımla, Kozluçay köyümüzün sel ve taşkın konusunda herhangi bir sıkıntısının kalmayacağı kaydedildi.

dsimudur

Öte yandan, çalışmaları sürekli yerinde takip eden DSİ 18. Bölge Müdürü Mahmut Berber, geçtiğimiz hafta ilçemize gelerek çalışmaları yerinde inceledi. Bölge Müdürü Mahmut Berber, 2 Ağustos Çarşamba günü ilçemize bağlı Bağkonak Köyü’nde bulunan Bağkonak Göleti inşaatında incelemelerde bulundu. Gölette derivasyon yapısının yatay sondaj delgisinin devam ettiği belirtildi.

dsibolgemuduru

Müdür Berber, Yalvaç’la ilgili önemli bir yatırımı da 3 Ağustos Perşembe günü imza attı. Müdür Berber, Özbayat Göleti ve Sulaması ikmal inşaatı sözleşmesini, ihaleyi kazanan firma yetkilisiyle imzaladı. İnşaata hemen başlanacağı ifade edildi.

eyuplerdsi

İlçemizde DSİ’ce yürütülen yatırımlardan biri de Eyüpler’de yürütülüyor. Alınan bilgiye göre, ilçemize bağlı Eyüpler Köyü’nde taşkın koruma inşaatı çalışmaları devam ediyor.

tırtardsi

DSİ’ce ilçemizde sürdürülen Yukarı Tırtar Köyü Taşkın Koruma inşaat çalışmalarında da sona yaklaşıldı. İş kapsamında 311 metre kargir duvarlı kanal, 310 metre beton kanal,7 adet menfez, 4 adet plak yapımı gerçekleştiriliyor.

tırtarsulama

DSİ’nin ilçemizde yürüttüğü büyük yatırımlardan biri olan Yalvaç Tırtar Sulaması’nda da sona gelindi. Alınan bilgiye göre, yapılan yatırımla 6140 dekar arazi, borulu modern sulama sistemine kavuştu.  Proje kapsamında 19.554 metre HDPE boru döşenerek 132 adet sanat yapısı ile pompa binası yapılarak son teknoloji ile donatıldı. Sisteme su verilerek test çalışmaları yapılmaya başlandı.

Devlet Su İşleri’ni ve yatırımlar konusunda destek olan başta Süreyya Sadi Bilgiç olmak üzere siyasetçi ve bürokratlarımızı kutluyor, yatırımların devamını diliyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.